e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Dwie procesje


Boże Ciało, święto Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, obchodzimy w czwartek 60 dni po Wielkanocy. Drugi rok z rzędu odbyły się dwie uroczyste procesje.

W ubiegłym roku stan epidemii znacząco ograniczył możliwość organizacji dużej procesji ulicami Moniek, ograniczono je wyłącznie do procesji wokół kościoła. W tym roku obchody Bożego Ciała miały wyglądać podobnie, jak przed pandemią koronawirusa i tuż po nabożeństwach procesje wyruszyły najbliższymi ulicami do czterech ołtarzy.

W parafii Św. Barta Alberta Chmielowskiego tzw. „ołtarzyki” były przygotowane przy:
- Przedszkolu Samorządowym (Aleja Niepodległości)
- Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Tysiąclecia)
- Przedszkolu „Bajeczka” (ul. Tysiąclecia)
-frontonie kościoła Św. Barta Alberta Chmielowskiego (ul. Aleja Wojska Polskiego)

W parafii M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza procesja Bożego Ciała przeszła ulicami: ks. Mieczysława Małynicza, Wiejską, kard. Stefana Wyszyńskiego i Kościelną. Przy tych ulicach stanęły ołtarzyki eucharystyczne.

Święto Bożego Ciała zostało ustanowione w 1264 roku przez papieża Urbana IV. Tego dnia wierni publicznie wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, niesionym w procesji do czterech ołtarzy. W Polsce Boże Ciało jest dniem wolnym od pracy. Obowiązkiem katolików w tym dniu jest udział we mszy świętej.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!