e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Połączenia autobusowe


Samorządy będą przywracały połączenia autobusowe

Autobusy mają wznowić kursy na trasach liczących niemal 7 tys. km. Z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych dofinansowane jest bowiem przywracanie lokalnych połączeń. Dotyczy to linii komunikacyjnych, które nie funkcjonowały od co najmniej trzech miesięcy przed wejściem w życie ustawy i na które umowa o świadczenie usług dotyczących publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po jej wejściu w życie.

Gmina Mońki przywróci przewozy na 8 trasach. Zostały wybrane po weryfikacji wcześniejszych połączeń. Trasy, na których kupowano mało biletów przepadły.

– Wskazaliśmy za to nowe połączenia, które przede wszystkim zabezpieczają nasze potrzeby, gdy chodzi o dowóz dzieci do szkół. Zapewniają też dojazd dla tych, którzy pracują w Mońkach, mają tu lekarza, bank itp. Gdy ruszą szkoły ruszą i autobusy, choć jesteśmy gotowi do tego już teraz – zapewnia burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski.

Źródło: um-monki.pl. Cały tekst na stronie wspolczesna.pl


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!