e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Biegali dla JP II


Przy zastosowaniu wszelkich ograniczeń i nakazów w celu ograniczania ryzyka transmisji wirusa SARS-CoV-2, 10 października odbyły się XII Biegi Papieskie oraz VI Memoriał im. ks. Henryka Mirona. Organizatorami imprezy byli: Pływalnia Powiatowa w Mońkach, Starostwo Powiatowe w Mońkach, Parafia M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza przy wsparciu Burmistrza Moniek i Monieckiego Ośrodka Kultury.

Kolejny raz biegi zorganizowano przed kościołem Matki Boskiej Częstochowskiej. Impreza rozpoczęła się od przywitania gości i krótkiego przemówienia Proboszcza parafii ks. Wojciecha Wojtacha i Starosty Monieckiego Błażeja Buńkowskiego. Kolejnym punktem było złożenie kwiatów po pomnikiem Jana Pawła II i oficjalne otwarcie biegów.

Celem Biegów Papieskich było:
- uczczenie 42 rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu papieża Jana Pawła II,
- uczczenie pamięci honorowego obywatela Moniek - Ks. Henryka Mirona,
- uczczenie setnej rocznicy powstania Parafii M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza
- przeciwdziałanie uzależnieniom poprzez propagowanie zdrowego stylu życia,
- popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży, kontynuowanie cyklicznej imprezy biegowej,
- promocja miasta i regionu.
- przeprowadzenie zbiórki charytatywnej dla Nikodema Wasilewskiego chorego na SMA1 - rdzeniowy zanik mięśni.


Do biegów zgłosiło się bardzo dużo uczestników. Pierwszy bieg odbył się w kategorii dziewcząt i chłopców klas III i młodszych (około 200 metrów), następnie biegano w kategorii klas IV i starsi (około 600 metrów) i w końcu odbył się bieg memoriałowy ku pamięci księdza Henryka Mirona, a także Ogólnopolski Bieg Księży (dystans 5 kilometrów).

Na takiej imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć kremówek. Ponownie sześć miejsc było premiowanych, za które otrzymali puchary, dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. W tym roku na zakończenie XII Biegów Papieskich zawodnicy starsi, którzy ukończyli bieg, wzięli udział w losowaniu nagród rzeczowych. Aby nie gromadzić się podczas losowania nagród, młodsi uczestnicy biegów będą informowani o wygranej telefonicznie. Imprezę biegową poprowadził Dyrektor Pływalni Powiatowej w Mońkach Bogdan Sierba.

Po uprzątnięciu terenu, na którym rozgrywane były zawody delegacja uczestników i organizatorów udała się na grób księdza prałata Henryka Mirona, gdzie złożono wiązankę kwiatów i zapalono znicze.

Sponsorami biegów byli: Starostwo Powiatowe w Mońkach, Urząd Miejski w Monkach Podlaski Urząd Marszałkowski, Parafia M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza, TS IMPORT Tomasz Siemionkowicz, BUDBAU Edward Bajkowski, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Mońkach, Alina i Mirosław Radomscy, PKO BP Oddział w Monkach, ETERNECO Wioletta Krysiewicz, Moniecki Ośrodek Kultury, Oberża Nad Biebrzą, Komenda Powiatowa Policji w Mońkach.

Obejrzyj więcej zdjęć
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!