e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Ekotorba na zakupy


Mieszkańcy Moniek uczestniczący w projekcie "Klub Integracji Społecznej w Mońkach" dzisiaj i jutro (środa 29 lipca i czwartek 30 lipca) pod centrum handlowym przy ul. Białostockiej/Dworcowej rozdają ekologiczne torby na zakupy. Każdy kto przyniesie co najmniej 10 nakrętek po napojach otrzymuje w zamian solidną płócienną torbę, w środku której znajduje się ulotka z kilkoma praktycznymi poradami w jaki sposób unikać powstawania śmieci w domu.

To jest właśnie tematem tej akcji, mającej na celu popularyzację proekologicznych zachowań w kierunku ograniczania ilości odpadów, które w ciąg ostatnich lat stały się już problemem globalnym, odczuwalnym na całym świecie. Wystarczy popatrzeć na kraje pochodzenia towarów które kupujemy, są z całego świata. Również odpady krążą między granicami, a najwięcej jest plastiku.

Naukowcy stwierdzili obecność plastiku w wielu produktach spożywczych i wodzie – naszym codziennym pożywieniu. Ten plastik nie znalazł się tam nie wiadomo skąd, a wręcz przeciwnie – dokładnie wiemy skąd – właśnie z odpadów które produkujemy codziennie w naszych domach i podczas zakupów. Produkujmy jak najmniej śmieci, będziemy zdrowsi, a środowisko czystsze.

Akcja zorganizowana w ramach projektu "Klub Integracji Społecznej w Mońkach" przez Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych z Białegostoku i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mońkach.


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!