e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Klub Intergracji Społecznej


Członkowie Klubu Integracji Społecznej w Mońkach przystąpili do II etapu działań w ramach inicjatywy "Zielony Zakątek".

28 lipca 2020 r. kilkanaście osób z KIS Mońki pracowało na skwerze przy SP ZOZ w Mońkach urządzając na nowo część skweru. Wykonane zadania polegały na: zabezpieczaniu podłoża agrowłókniną, posadzeniu nowych roślin, aranżacji przestrzeni w tym tworzeniem kompozycji z kory, kolorowych zrębków i różnej wielkości i kolorów kamieni. Pracownik Urzędu Miejskiego w Mońkach zajmujący się zielenią miejską bardzo pomógł w przygotowaniach. Udzielił instrukcji na temat sadzenia różnego rodzaju roślin oraz pomógł zaplanować rozmieszczenie roślin w przestrzeni.

Pace wzbudziły zainteresowanie przechodniów, natomiast ostateczny wygląd zaskoczył nawet swoich twórców. Wygląd skweru bardzo się zmienił i dotychczasowe miejsce spotkań i odpoczynku mieszkańców Moniek zyskało piękny nowy wygląd.

Inicjatywa "Zielony Zakątek"

Członkowie kolejnej grupy inicjatywnej Klubu Integracji Społecznej w Mońkach rozpoczęli swoje działania. Inicjatywa „Zielony Zakątek” polega na zagospodarowaniu (przygotowaniu terenu i wykonaniu nasadzeń) na części skweru przy tablicy upamiętniającej 100–lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jest to centrum miasta, miejsce spotkań i odpoczynku mieszkańców Moniek.

W dniu 23 lipca 2020 r. część grupy pracowała nad przygotowaniem terenu pod nasadzenia. 28 lipca 2020 od godz. 10:00 rozpoczną się prace nasadzeniowe.

Wszystkich chętnych do pomocy serdecznie zapraszamy.


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!