e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Prawie 1 mln zł na remont targowiska


W naszym mieście będzie bazar z prawdziwego zdarzenia. Powstanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, których dysponentem jest Urząd Marszałkowski: - Chcemy rozwijać lokalną przedsiębiorczość, wspierać mniejszych producentów z naszego regionu. Wiemy, że targowiska są do tego bardzo dobrym miejscem – powiedział Artur Kosicki. – To jest też sposób na promocję regionalnych produktów, z których słynie przecież województwo podlaskie.

Do tej dobrej dla społeczności Moniek odniosła się także radna wojewódzka Jadwiga Zabielska: Cieszę się że Panu Marszałkowi Arturowi Kosickiemu leży na sercu wspieranie przedsiębiorczości mniejszych producentów naszego województwa. Przez to mogę oznajmić, że moje powiatowe miasteczko Mońki otrzyma pieniądze na stworzenie bazarku dla naszych lokalnych producentów. Mamy dosyć sporą różnorodną grupę lokalnych producentów, którzy będą mogli w lepszych warunkach sprzedawać swoje produkty. Część z nich posiada je w określonych znakach jakości i stosuje znak Produkt Polski. Mieszkańcy zaś będą mieli większy i systematyczny dostęp do zdrowej dobrej jakości żywności naszych lokalnych producentów, a przez to będzie pięknie rozwijał się patriotyzm konsumencko-lokalny. Bazarek to wspaniała rzecz sądzę że włodarze miasta staną na wysokości zadania.

Środki jakie otrzyma samorząd Moniek to prawie 1 mln złotych, decyzję w tej sprawie podjął Zarząd Województwa Podlaskiego. O konieczności remontu monieckiego targowiska wielokrotnie mówili mieszkańcy. W tej sprawie do burmistrza wnioskowali również radni PiS w Radzie Miejskiej w Mońkach: Do Pana burmistrza wnioskowaliśmy w 2019 roku, przekładając propozycje do budżetu na 2020 rok gdzie jedną z propozycji była modernizacja targowiska. Modernizacja targowiska jest konieczna, cieszymy się że w tej kadencji samorządowej stanie się to faktem. Inwestycja, znacznie poprawi komfort klientów i sprzedawców - mówią zgodnie radni PiS.

Obecnie targowisko miejskie jest w opłakanym stanie, ale już nie długo się to zmieni. Będzie nowoczesnym miejscem z którego będą mogli korzystać mieszkańcy naszego powiatu.

źródło:
Info Mońki

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!