e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Od KIS dla mieszkańców Moniek


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Ośrodkiem Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku - liderem, realizuje projekt pn. "Klub Integracji Społecznej w Mońkach". Projekt dofinansowany z RPOWP na lata 2014-2020 w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania - Fundusz Biebrzański. Jednym z działań w ramach projektu są inicjatywy lokalne, przygotowane i zrealizowane przez uczestników projektu. Ma być ich aż 8.

Uczestnicy, jako pierwszą inicjatywę zaproponowali szycie maseczek i nazwali ją "Od KIS dla mieszkańców Moniek". Jest to wyjście naprzeciw zapotrzebowaniu na maseczki ochronne. Grupa 5 osób, kobiet przy współpracy pracowników OWOP i MOPS zaopatrzyła się w niezbędny sprzęt tj. maszyny do szycia, żelazko, nożyczki, igły oraz produkty do szycia maseczek: materiał bawełniany, gumki, nici, itp. Jedna z uczestniczek inicjatywy jest doświadczoną krawcową.

Przekazując swoją wiedzę pokazała pozostałym kobietom jak wykrawać materiał, odpowiednio ustawić maszynę do szycia oraz prawidłowo szyć maseczki. Do pracy wykorzystano siedzibę Klubu Integracji Społecznej w Mońkach. Mimo pierwszych niepowodzeń uczestniczki projektu nie poddały się i po krótkiej nauce rozpoczęła się "produkcja" maseczek. Panie realizujące inicjatywę założyły, że po uszyciu maseczek, będą je rozdawały mieszkańcom Moniek. Inauguracją pierwszej i tak potrzebnej teraz inicjatywy jest rozdanie pierwszych sztuk maseczek radnym Rady Miejskiej w Mońkach podczas Sesji Rady Miejskiej w dniu 8 maja 2020 r.

W imieniu zaangażowanych w inicjatywę uczestniczek projektu i z uwagi na zasady bezpieczeństwa w związku z COVID-19, pierwsze maseczki rozdał Dyrektor MOPS w Mońkach Pan Mariusz Popowski.


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!