e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Lekcja bezpieczeństwa


To już 3 lekcja w ramach akcji "Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa"

Tym razem lekcję w ramach akcji pn. "Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa", policjanci i pracownicy z KPP w Mońkach przeprowadzili na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach. Poza ważnymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa, uczniowie mogli dowiedzieć się czegoś więcej o pracy policjanta i służbie policyjnych przewodników psów służbowych oraz wykorzystania tych zwierząt w działaniach Policji.

Tym razem lekcję w ramach akcji pn. "Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa", policjanci i pracownicy z KPP w Mońkach przeprowadzili na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach. Poza ważnymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa, uczniowie mogli dowiedzieć się czegoś więcej o pracy policjanta i służbie policyjnych przewodników psów służbowych oraz wykorzystania tych zwierząt w działaniach Policji. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi jak wygląda szkolenie psa i praca z nim. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali o możliwościach jakie stwarza współdziałanie człowieka i zwierzęcia, choćby przy poszukiwaniu zaginionych lub zatrzymaniu agresywnych osób. Spore wrażenie wywołał na najmłodszych pokaz podstawowych umiejętności psa policyjnego oraz wykorzystania psa do obezwładnienia agresywnej osoby. Pieski przewodników, wzorowo wykonały wszelkie stawiane im przez opiekunów zadania.

Na koniec zajęć, każdy z jego uczestników otrzymał zaliczenie w indeksie. Spotkanie było dobrą okazją do zapoznania dzieci z codziennymi obowiązkami policjantów oraz funkcją, jaką pełni Policja w społeczeństwie.

źródło: monki.policja.gov.pl foto: Paweł (byku) Stankiewicz


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!