e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Cuda, cuda ogłaszają!


6 stycznia ulicami Moniek przeszedł Orszak Trzech Króli. To wielka ogólnopolska inicjatywa, która w tym roku po raz trzeci odbyła się w Mońkach.

Ponownie organizacji podjęli się mieszkańcy Moniek oraz dzieci z monieckich szkół, a wszystko to pod przewodnictwem i opieką ks. Proboszcza Wojciecha Wojtacha Parafii Matki Bożej Częstochowskiej oraz siostry Moniki ze Zgromadzenia Sióstr Terezjanek. Orszak szedł pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają!”.

Orszak wyruszył z kościoła św. Brata Alberta Chmielowskiego, krótko po zakończeniu mszy świętej. Pierwszą scenę, kiedy to ruszają w drogę królowie z Europy, Azji i Afryki wraz ze swoimi orszakami, odegrano przed wejściem do świątyni. Po drodze wspólnie śpiewano kolędy i odgrywano kolejne sceny:
- Dwór Heroda – dom nr 22 przy Alei Niepodległości
- Gospoda – Chata Pizzeria przy ulicy Tysiąclecia
- Walka dobra ze złem – Urząd Miejski przy ulicy Słowackiego
- Pasterze – górale i Stajenka Betlejemska – parking za kościołem M.B. Częstochowskiej.

Orszak Trzech Króli to: przywracanie tradycji, największe jasełka na świecie, działania edukacyjne i kulturalne, oddolne inicjatywy lokalne, efekt działania zwykłych ludzi. Każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Tego dnia każdy chce mieć na głowie papierową koronę, która przez lata stała się atrybutem święta.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!