e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Akcja charytatywna na rzecz Kajtka


1 grudnia moniecka Pływalnia oprócz Memoriału pływackiego była też miejscem akcji charytatywnej na rzecz maleńkiego Kajtka Sokołowskiego. Chłopczyk po dwóch operacjach z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem potrzebuje wielu godzin rehabilitacji na którą nie do końca stać jego rodziców.

Wobec zaistniałej sytuacji Pływalnia Powiatowa i Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego przygotowały całodniowe atrakcje dla osób, które pojawiły się w budynku Pływalni. Przez cały dzień trwał jarmark ozdób świątecznych i nie tylko, bo można było też nabyć sprzęt sportowy, kosmetyki i biżuterię. Do tego można było spróbować smakowitych, domowych ciast i ciasteczek przygotowanych przez darczyńców. Dodatkowo najmłodsi mogli wysłuchać bajek czytanych w grocie solnej przez Panią Wicestarostę Joannę Kitlas, Przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Barbarę Iwanicką a także Pana Starostę Błażeja Buńkowskiego.

Każdy mógł też dokonać pomiarów określających skład ciała i wiek metaboliczny, a dokładnej analizy wyników dokonywał Pan Maciej Waśniewski. Pani Halina Skibicka dokonywała pomiarów i analizy ciśnienia tętniczego. Można też było zapoznać się z ofertą firmy Avon.

Na koniec dnia wśród wszystkich korzystających z usług Pływalni rozlosowano kilkanaście nagród w tym drukarkę, sokowirówkę, zestawy kosmetyków i in.

Całodniowe działania pozwoliły zebrać kwotę 6433,14 złotych. Impreza była kolejnym przykładem jak wiele można zdziałać wspólnie by osiągnąć szczytny cel. Na sukces złożyła się praca wielu osób. Niektórzy wykonali własnoręcznie piękne ozdoby świąteczne, niektórzy piekli ciasta a jeszcze inni przekazali na sprzedaż różne przedmioty mające nie raz sporą wartość. Z tego miejsca dziękuję im wszystkim w imieniu organizatorów. Dziękuję też pracownikom Pływalni Powiatowej oraz wspaniałym wolontariuszkom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach.

Przypominam też, że akcja zbiórki pieniędzy na rehabilitację Kajtka trwa nadal. W wielu miejscach miasta znajdują się puszki, m in. jedna jest na Pływalni Powiatowej, kolejna w Oddziale dla Dzieci w Bibliotece Publicznej. W Bibliotece też można nadal nabywać ozdoby świąteczne ze sprzedaży których dochód jest przeznaczony na rehabilitację Kajtka.

A oto instytucje i osoby, które przekazały swoje wyroby na rzecz akcji a także przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia zbiórki:
Młodzieżowe Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu, 4F Galeria Hetmańska Białystok, NET-COM Marzena i Zbigniew Stypułkowscy, Warsztaty Terapii Zajęciowej Archidiecezji Białostockiej w Mońkach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Mońkach, Monieckie Centrum Handlowo-Targowe, PHU "Sthil" Anna i Zdzisław Purta, Alina i Mirosław Radomscy, Joanna Kitlas, Błażej Buńkowski, Barbara Iwanicka, Agnieszka i Marcin Michaluk, Anna Rybicka, Alicja Jaworowska, Maciej Waśniewski, Jan Zawistowski, Magdalena Bartosiewicz, Sylwia Janczyło, Joanna Hinz, Jolanta Zalewska, Dariusz Gwiazda, Anna Piekarska, Agnieszka Matyja, Magdalena Gawędzka, Halina Waszkiewicz, Bogumiła Kuklińska, Barbara Kuprel, Ewa Konopka, Dorota Rutkowska, Halina Skibicka, Małgorzata Witkowska, Elżbieta Chojnowska, Halina Januszewska, Małgorzata Pawelczyk, Magdalena Wojtach, Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Dziękuję wszystkim w imieniu organizatorów
Bogdan Sierba Dyrektor Pływalni Powiatowej w Mońkach
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!