e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Memoriał Walerian Stypułkowskiego


1 grudnia na monieckiej Pływalni odbyła się siódma już edycja Memoriału Waleriana Stypułkowskiego w pływaniu. Zawody skierowane były głównie do najmłodszych, ale rozegrano też dwie serie dla dorosłych.

Sylwetka Pana Waleriana jest znana zwłaszcza nieco starszym mieszkańcom naszego miasta, gdyż był on pierwszym dyrektorem dawnej monieckiej pływalni zwanej „szklarnią”, był też budowniczym i dyrektorem Szkoły Podstawowej w Niewiarowie, a także nauczycielem i trenerem w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach. Jego wychowanką była m.in. medalistka Mistrzostw Polski w pływaniu Ewa Potocka.

W Memoriale najmłodsi pływali na dystansie 25 metrów a nieco starsi i dorośli na 50 metrów. O medale walczono w stylach grzbietowym i dowolnym. Pierwsza trójka w każdej kategorii wiekowej nagradzana była medalami a zwycięzca pucharem. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali medale pamiątkowe. W zawodach zanotowano prawie 200 osobo startów uczestników zarówno z Moniek jak i trzech klubów z Białegostoku.

Otwarcia Memoriału dokonał Starosta Powiatu Monieckiego Pan Błażej Buńkowski. Podczas otwarcia obecna była też żona Pana Waleriana, Pani Ryszarda Stypułkowska jak i inni członkowie Jego rodziny. Dekoracji najlepszych zawodników dokonywali: Pani Wicestarosta Joanna Kitlas i Przewodniczący Rady Powiatu Pan Dariusz Jaworowski. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych w stylu grzbietowym to: Bianka Tekień (Neptun Mońki), Tomasz Milanowski (nie stowarzyszony Białystok), Dominika Klim (Neptun), Andrzej Kuligowski (Neptun), Klaudia Klim (Neptun), Adam Szeszko (Neptun), Gabriela Supińska (Neptun), Jakub Szymaniak (Swim Star Białystok), Zofia Jaskowska (Neptun), Kacper Karecki (Swim Star).

Zwycięzcy w stylu dowolnym: Marysia Żychska (Swim Star), Tomasz Milanowski (nie stowarzyszony Białystok), Aleksandra Mucharska ( Swim Star), Andrzej Kuligowski (Neptun), Nika Tarnachowicz (Swim Star), Michał Kruk (Neptun), Patrycja Minkiewicz (Neptun), Maciej Skórski (Neptun), Kamila Budna (Neptun), Antoni Szorc (Neptun).

W kategorii młodszych oldbojów zwyciężył Maciej Kuczyński a wśród starszych Krzysztof Januszewski. Wśród pań bezkonkurencyjna była Agnieszka Michaluk.

Organizatorem Memoriału była Pływalnia Powiatowa w Mońkach. Dziękuję serdecznie wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia zawodów.

Bogdan Sierba Dyrektor Pływalni Powiatowej w Mońkach
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!