Preloader Image
<<< wstecz

Łoś na ulicach Moniek


21 listopada niespodziewana wizyta łosia spowodowała na pewien czas zamknięcie odcinka ulica Słowackiego i ulicy Tysiąclecia. Akcja usypiania zwierzęcia trwała ponad 8 godzin.

Ze względu na bezpieczeństwo zarówno zwierzęcia, jak i ruchu, na pewien czas zamknięta była ulica Słowackiego i ulica Tysiąclecia. Po informacji mieszkańców na miejscu pojawiła się straż pożarna, policja, którzy zabezpieczyli teren, a także służby weterynaryjne i pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego. Młody, półroczny łoś do centrum miasta trafił od strony ulicy Ełckiej. Do zwierzęcia oddano łącznie cztery strzały ze środkiem usypiającym, w odległych przedziałach czasowych, mimo to lek nie chciał działać. W końcu młody łoś został uśpiony i przetransportowany do Biebrzańskiego Parku Narodowego.

To już kolejna wizyta tych ciekawych zwierząt w naszym mieście. Pamiętacie państwo jak w 2015 roku po prywatnych posesjach przy ulicy Św. Kazimierza, z rozciętym podbrzuszem spacerował dorodny łoś. A kilka miesięcy później łosia można było zobaczyć przy amfiteatrze miejskim.<<< wstecz