Preloader Image
<<< wstecz

Dziedzictwo lokalne


12 listopada odbyła się promocja i prezentacja albumu promującego długoletnie inicjatywy podejmowane przez Moniecki Ośrodek Kultury.

Album przedstawia przykłady prowadzonych od wielu lat inicjatyw MOK bazujących na lokalnych tradycjach, a w szczególności długoletnią organizację corocznych przeglądów: Zdobnictwa Obrzędowego Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych, Zdobnictwa Bożonarodzeniowego (konkurs na choinkę i stroik bożonarodzeniowy) oraz Święto Wsi – turnieju wsi monieckich.

Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania przez panią Bajkowską piosenki o Mońkach, następnie przyszedł czas na kolorowy występ zespołu Podlasiaczki pod opieką Celiny Wierzbickiej. O tradycji wykonywania ozdób związanych ze Świętami Wielkanocnymi i Bożego Narodzenia opowiadała Barbara Lewkowska. Na scenie nie mogło zabraknąć dwóch lokalnych zespołów ludowych: Pogodnej Jesieni i Wrzosów.

Z rąk Burmistrza Moniek Zbigniewa Karwowskiego oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej Barbary Iwanickiej osoby i zespoły, które zaangażowane były w promocję dziedzictwa kulturowego w Gminie Mońki otrzymały pamiątkowe Certyfikaty. Specjalne „sto lat” zostało odśpiewane na cześć Barbary Lewkowskiej instruktora ds. plastyki Monieckiego Ośrodka Kultury.

Obejrzyj więcej zdjęć<<< wstecz