e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Spotkanie z podróżnikiem R. Czerniakiem


6 listopada 2019 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zaprosił 5 klas z monieckich szkół podstawowych na niezwykłe spotkanie z podróżnikiem Robertem Czerniakiem pod nazwą "Dokąd prowadzą nasze marzenia – opowieść o rowerowej wyprawie 10 tysięcy kilometrów przez Australię".

Było to bardzo mądre, pouczające i emocjonujące spotkanie podczas, którego podróżnik opowiadał o walce z nowotworem syna, o zmaganiach z przeciwnościami losu, o spełnianiu marzeń, o podróżach bez granic, o przemierzaniu na rowerze wraz z synem dziesięciu tysięcy australijskich bezdroży, o książce, która powstała na podstawie ich wspólnych przeżyć oraz o przyjaźni, którą zbudował ojciec ze swoim synem Joachimem. Swoje wypowiedzi ilustrował zdjęciami z podróży.

Na zakończenie spotkania podróżnik zaprosił przedstawicieli pięciu klas do udziału w konkursie związanym z jego wyprawami. Zwycięzcą został Igor - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach, który w nagrodę (ufundowaną przez Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego) otrzymał książkę „Podróże do granic” - napisaną przez Roberta Czerniaka wspólnie z jego synem Joachimem. Po spotkaniu chętne osoby mogły zakupić tę książkę z autografem naszego gościa.

Barbara Kuprel


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!