e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Kolorowe jarmarki...


8 września w centrum Moniek odbył się "Jarmark Produktów Tradycyjnych i Lokalnych". Jarmark miał charakter wystawienniczy, kulturalny i edukacyjny.

Na imprezę zaprosił Starosta Moniecki oraz Marszałek Województwa Podlaskiego. Swoje stoiska zaprezentowali artyści i twórcy ludowi, rękodzielnicy, wytwórcy tradycyjnej i ekologicznej żywności, właściciele kwater agroturystycznych oraz przedsiębiorcy branży turystycznej.

Podczas jarmarku odbywał się pokaz kulinarny, prowadzony przez kucharza Krzysztofa Górskiego, a jego efekt kulinarny w postaci żurku mogła spróbować moniecka publiczność.

Na scenie mogliśmy zobaczyć występy kilku zespołów ludowych z naszego regionu, ale przed publicznością wystąpił również zespół ludowy Czeremszyna. To aktualnie jeden z najlepszych muzycznie i jeden z najbardziej oryginalnych zespołów muzyki folk w Polsce. Został założony w 1993 roku w ośrodku kultury w niewielkiej miejscowości Czeremcha przy granicy z Białorusią.

Duże zainteresowanie wzbudził występ zespołu Hoyraky - złożony z osób o różnym pochodzeniu narodowościowym i wyznaniowym. Ideą grupy jest wykorzystanie wielokulturowości własnego regionu jakim jest podlasie poprzez łączenie tradycyjnych ukraińskich piosenek ludowych z elementami współczesnego rytmu.

Letni, Chamski Podryw to muzyczno-humorystyczna grupa z gatunku pop, hip-hop. Powstała w 2009 roku w Kielcach, a skład tworzą Maciej „Canton” Piotrowski i Dawid „Anton” Antonkiewicz. Ponadto zespół wydał dwie długogrające płyty, pojawił się w wielu programach telewizyjnych i zagrał ponad 600 koncertów w całej Polsce.

Gwiazdą wieczoru był zespół disco polo Milano, który już gościł na scenie monieckiego amfiteatru miejskiego. Zespół to piątka młodych ludzi, reaktywujących piosenki słynnego w latach 90-tych zespołu o tej samej nazwie.

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć konkursów. Rozstrzygnięto konkurs na najsmaczniejszą tradycyjną potrawę Powiatu Monieckiego oraz konkurs na „Najpiękniejsze arcydzieło”. Imprezę prowadził Karol Falkowski.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!