e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Wieczory Muzyczne u Alberta cz.I


7 września w kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach rozpoczął się X, jubileuszowa edycja Monieckich Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych u św. Alberta.

W pierwszą sobotę miesiąca usłyszeliśmy dwa zespoły Cantamen oraz Baroque Collegium Musicum. Dyrektor artystyczny Monieckich Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych u św. Alberta - Dariusz Hajdukiewicz dedykował jubileuszowy koncert zmarłemu Proboszczowi parafii i budowniczemu kościoła Ks. Henrykowi Mironowi.

Zespół wokalny Cantamen, który powstał w marcu 2012 roku. Zespół Cantamen koncertuje głównie na Podlasiu. Repertuar zespołu obejmuje utwory z literatury chóralnej różnych epok, muzykę cerkiewną, polską muzykę ludową oraz polskie i zagraniczne utwory muzyki rozrywkowej, również we własnych aranżacjach.

Baroque Collegium Musicum - podlaska orkiestra instrumentów historycznych, która powstała w 2008 roku z inicjatywy podlaskiego organisty i pasjonata muzyki dawnej Dariusza Hajdukiewicza w Wasilkowie. Skład orkiestry BCM tworzą wybitni i doświadczeni instrumentaliści specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej oraz w grze na instrumentach historycznych. Repertuar BCM obejmuje utwory instrumentalne i wokalno-instrumentalne mistrzów renesansu, baroku i wczesnego klasycyzmu.

Organizatorami koncertów są: Burmistrz Moniek, Parafia św. Bara Alberta Chmielowskiego w Mońkach i Moniecki Ośrodek Kultury.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!