e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Czytaliśmy "Polskie nowele"


Już po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Mońkach uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście wspólnie czytali fragmenty dzieł stanowiących klasykę polskiej literatury.

W słoneczny piątek, 6 września, wszyscy spotkali się na szkolnym dziedzińcu, by posłuchać fragmentów wybranych nowel. Nastrój uroczystości budowały wzruszająca interpretacja wskazanych utworów, piękna muzyka Fryderyka Chopina i bukiety czerwonej jarzębiny. Z pewnością było to niecodzienne zetknięcie z literaturą i polskością, uniwersalnymi treściami i refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem.

Coroczne odczytywanie obszernych fragmentów narodowych dzieł literackich zostało zapoczątkowane w 2012 roku przez Prezydenta RP. Po tak wspaniałych dziełach jak "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza czy „Lalka” Bolesława Prusa i "Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego przyszła kolej na "Polskie nowele". Jak zauważyła bowiem Para Prezydencka, zachęcając do udziału w tegorocznej akcji, " ... łączy je to, co najważniejsze: są na trwałe wpisane w historię polskiej literatury”.

Organizatorzy – nauczyciele języka polskiego i nauczyciele biblioteki SP nr 2 w Mońkach

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!