e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Kolej w miniaturze


Po raz drugi kilkunastu modelarzy kolejowych z całej Polski przyjechało do Moniek by zaprezentować makietę kolejową złożoną z modułów wykonanych przez nich.

Po raz drugi kilkunastu modelarzy kolejowych z całej Polski przyjechało do Moniek by w hali sportowej ZSOiZ w Mońkach przy ulicy Szkolnej zaprezentować makietę kolejową złożoną z modułów wykonanych przez nich, tabor kolejowy, modele lokomotyw i wagonów z różnych przedziałów czasowych.

Podczas wystawy ruch pociągów będzie odbywał się zgodnie z przepisami obowiązującymi na prawdziwej kolei i z modelarskim rozkładem jazdy. Zaprezentowane zostaną również techniki modelarskie wykorzystywane przy budowie modułu makiety przez modelarza z Podlaskiej Grupy Modelarskiej – wszystko wykonane w skali 1:120
Na pokazie nie mogło zabraknąć rekwizytów kolejowych pamiętających dawne i obecne czasy. W większości odwiedzających to "tatusiowie" ze swoimi pociechami.

Przypomnijmy, że w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach uczniowie mogą wybrać kierunek Technik transportu kolejowego, który jest jedyny w województwie podlaskim. Po tym profilu można studiować logistykę, transport - specjalności: eksploatacja transportu kolejowego, zarządzanie w transporcie kolejowym, organizacja transportu specjalnego, technika i organizacja transportu kolejowego. Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik transportu kolejowego może podjąć zatrudnienie u przewoźników kolejowych bądź zarządców infrastrukturą na stanowiskach: nastawniczy, maszynista pojazdów trakcyjnych, rewident taboru kolejowego, manewrowy, ustawiacz.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!