e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Dni Moniek - dzień 2


21 lipca był drugim dniem największej imprezy plenerowej w naszym mieście. Gwiazdą wieczoru w tym roku był Mateusz Ziółko z zespołem.

Jak corocznie obchody Dni Moniek rozpoczęły się od mszy świętej w kościele Św. Brata Alberta Chmielowskiego, a główna jej część obchodów odbywała się w amfiteatrze miejskim.

Od programu dla najmłodszych rozpoczął się maraton zabaw i gier przygotowanych przez animatorów z firmy Fast Event. Następnie na scenie wystąpiły zespoły działające przy Monieckim Ośrodku Kultury - Pogodna Jesień i Wrzosy. Po nich zobaczyliśmy występy dwóch zespołów disco polo: Orlandom i Sun Set.

Około godziny siedemnastej Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski oficjalne przywitał gości, a w szczególności delegacje z Litwy i Ukrainy. Następnie wręczał puchary, dyplomy i nagrody pieniężne w konkursie na najlepszą posesję, balkon i zagrodę.

Po rozstrzygniętym konkursie przyszedł czas na zabawę. Jako pierwsza na monieckiej scenie wystąpił cygański zespół Romanca. Na brak śmiechu mieszkańcy Moniek nie mogli narzekać podczas występu kabaretu Kopydłów – Spotkanie z Balladą. Starsi z pewnością pamiętają telewizyjny program kabaretowy emitowany w telewizji w latach 1972-1990 i 1993-2006. Niezmiennie od lat w "Kabarecie Kopydłów" w roli Komendanta Straży występuje Leszek Benke.

Gwiazdą wieczoru był Matusz Ziółko - pianista, wokalista, autor muzyki i tekstów. Zwycięzca III edycji The Voice Of Poland oraz X edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W listopadzie 2016 roku wydał utwór „W płomieniach”, który w 2017 roku był najczęściej granym utworem w Polskich rozgłośniach radiowych. A w serwisie YouTube osiągnął spektakularny wynik ponad 50 milionów wyświetleń.

Podczas drugiego Dnia Moniek zorganizowane były dwie zbiórki charytatywne. Pierwsza dotyczyła pomocy finansowej Bogumiłowi Dębkowskiemu w adoptowaniu mieszkania do poruszania się na wózku inwalidzkim, druga zaś pomocy finansowej Magdzie chorej na nowotwór złośliwy piersi.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!