e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Schola Gloria najlepsza w diecezji


W Boże Ciało o godz. 16:00 w amfiteatrze przy Operze Podlaskiej w Białymstoku odbył się uroczysty koncert laureatów XXXI Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej organizowanego przez Akcję Katolicką Archidiecezji Białostockiej. Poprzedziło go wręczenie nagród przez bp Henryka Ciereszko i organizatorów.

Dziecięca schola GLORIA z parafii M.B. Częstochowskiej i Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach zdobyła w tym konkursie I miejsce w kategorii do 12 lat. Swój sukces dzieci świętowały wraz z rodzicami, duchowym opiekunem ks. Gawłem Korzenieckim oraz z prowadzącymi scholę na co dzień - Beatą Grygo i Marcinem Rzemienieckim.

Do udziału w festiwalu, który odbył się 15 czerwca, dzieci przygotowywały się podczas warsztatów muzycznych w Toruniu pod kierunkiem Urszuli Grygo i Justyny Proniewskiej - studentek Filii Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Białymstoku. Szczególne słowa uznania należą się też zaangażowanym w występ scholi instrumentalistom. Zagrali dla nas: Jakub Wołkowycki (pianino), Marek Kunda (perkusja), Aleksandra Ostasz (altówka), Aleksandra Gwiazdowska(altówka) i Krzysztof Kuk (skrzypce).

Jako pieśń liturgiczną dzieci zaprezentowały utwór "Zbliżam się w pokorze", natomiast jako piosenkę religijną - własną interpretację utworu Piora Rubika "Po to Bóg stworzył z prochu człowieka". Swym energetycznym i pełnym radości wykonaniem wywołały aplauz publiczności, z którą wspólnie wykonały swój przebój na bis.

"Tu na ziemi nam trzeba próbować życiem cieszyć się, życiem radować" - niech te wyśpiewane przez dzieci słowa towarzyszą wszystkim w tym radosnym wakacyjno-urlopowym czasie.

Beata Grygo

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!