e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Warsztaty muzyczne scholi GLORIA


W dniach 26 – 29 kwietnia dziecięca schola GLORIA działająca przy SP nr 1 w Mońkach i przy parafii M.B. Częstochowskiej uczestniczyła w warsztatach muzycznych w Toruniu.

Dzieci w liczbie 34 wraz ze swoimi opiekunami – Beatą Grygo, Marcinem Rzemienieckim i ks. Gawłem Korzenieckim w licznej asyście rodziców przez cztery dni doskonaliły swój śpiew w mieście Kopernika. A zajęły się tym dwie studentki Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Białymstoku – Urszula Grygo (wywodząca się ze scholi) i jej przyjaciółka Justyna Proniewska.

Efekty ich pracy mają być zaprezentowane na tegorocznym Katolickim Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej w Białymstoku. Oprócz pracy nad utworami dzieci odwiedziły Starówkę, smakując najlepszych lodów w regionie, świetnie bawiły się, piekąc pierniki w Żywym Muzeum Piernika czy robiąc zapasy w Manufakturze Słodyczy. Była też możliwość sprawdzenia się w roli dziennikarza w TV Trwam i pozdrowienia swoich znajomych przez Radio Maryja.

Podczas wizyty w Toruniu nie mogło zabraknąć przeżyć duchowych - uczestniczyliśmy we mszy św. transmitowanej przez radio i w świątyni M.B. Nowej Ewangelizacji. W kościele św. Jakuba spotkaliśmy się z s. Beniaminą, która opowiedziała nam o spoczywającym tam założycielu zgromadzenia Sióstr Terezjanek - Słudze Bożym ks. Adolfie Szelążku. Ciekawym przeżyciem była też wizyta w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Do Moniek wróciliśmy w doskonałych nastrojach, pełni wspaniałych wspomnień i zapału do dalszej pracy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz wyjazd finansowo.
Beata GrygoFotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!