e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Dzień dla Sary


8 marca Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego, Moniecki Ośrodek Kultury oraz rodzice Sary zaprosili na Dzień Kobiet połączoną z aukcją charytatywną.

Głównym przesłaniem spotkania było zebranie środków pieniężnych na rzecz Sary – dziewczynki, która urodziła się z wadą rozwojową zastawki pnia płucnego i zastawki trójdzielnej. Powinna zostać zoperowana natychmiast po porodzie, ale koszt takiej operacji to 41 tysięcy euro.

Piątkowy wieczór rozpoczął się od występu duetu Izabeli i Tomasza Kłubowicz. Pomiędzy atrakcjami wokalnymi i muzycznymi, przybyła publiczność mogła wylicytować przeróżne przedmioty. Przed publicznością wystąpił dziecięcy amatorski zespół tańca ludowego Podlasiaczki, grupa Breakdance działająca przy MOKu, zaś sympatyczne spotkanie zakończył występ zespołu disco polo Sunset. Najmłodszym przygotowano warsztaty plastyczne pn. "Wiosna Sary", zaś w sali kameralnej dla pań i panów przygotowano punkty informacyjne dotyczące stanu zdrowia i profilaktyki raka piersi.

W sumie w piątkowy wieczór dzięki szczodrości przybyłych zebrano 6686,52 złotych. Wpłatę można również dokonać bezpośrednio na konto: Bank Spółdzielczy 08 8085 0005 0007 1404 3000 0010 z dopiskiem SERCE SARY.
Zbiórka publiczna Nr 2019/338/OR - SERCE SARY.

2,5 letnia Sara (pochodzi z Moniek) pilnie potrzebuje operacji w Niemczech u profesora Edwarda Malca. W dniu 10.01.2019 r. otrzymała kwalifikację do zabiegu oraz kosztorys opiewający na 41 tysięcy euro. Sara ma wrodzone wady rozwojowe zastawki pnia płucnego i zastawki trójdzielnej - w skrócie: lekarze planują zrobić serduszko jednokomorowe - przeszczepić żyły i tętnice tak, aby tylko lewa komora pełniła wszystkie funkcje serduszka.

Sara jest już po 4 operacjach; od pierwszych dni walczy dzielnie o życie. Operację dziecka należy wykonać przed 3 rokiem życia - czasu pozostało niewiele, a zgromadzenie funduszy na operację przekracza możliwości rodziny. Sara bardzo potrzebuje naszego wsparcia. Każda zebrana złotówka jest dla niej na wagę życia.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!