e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

SYBERIA, przestrzeń jakiej nie znałem


22 lutego 2019 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się spotkanie podróżnicze pod nazwą "SYBERIA, przestrzeń jakiej nie znałem". O swojej podróży do Rosji opowiadał Radosław Kapica - z wykształcenia informatyk, z zamiłowania podróżnik.

W podróż do Rosji wyruszył sam, mimo, że plan był inny. Poleciał samolotem do Moskwy, gdzie spędził kilka dni, potem pojechał koleją na Syberię, która latem nie jest tak surowa i niedostępna jak zimą, ale równie piękna. Przebywał tam około 3 tygodni. Był między innymi w Irkucku, gdzie wielu ludzi pamięta swoje polskie korzenie. Trochę czasu spędził na wyspie Olchon, gdzie pływał w Bajkale. Następnie w górach, w miejscowości Arszan, uzdrowisku, próbował ziół, leczniczej wody i lokalnych potraw. Na koniec pojechał do Krasnojarska, gdzie spotkał się z kolegą z Polski. Na Syberii przemieszczał się głównie pieszo i autostopem, dzięki czemu przeżył kilka ciekawych spotkań z ludźmi.

Podczas bardzo interesującej opowieści Pan Radosław posiłkował się prezentacją komputerową demonstrującą zdjęcia z podróży na urokliwą Syberię. Świetnym uzupełnieniem całości była wystawka pamiątek z podróży.

Barbara Kuprel
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!