e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Spotkanie autorskie z Celiną Zubrycką


15 lutego 2019 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zorganizował dwa spotkania autorskie pod nazwą "Strach ma wielkie oczy" z Celiną Zubrycką - autorką terapeutycznych baśni i opowiadań dla dzieci, które od 2018 roku publikuje w portalach informacyjno-rozrywkowych dla rodziców i dzieci: "MiastoDzieci.pl" i "CzasDzieci.pl".

Celina Zubrycka urodziła się w 1971 roku w Białymstoku. Wychowywała się we wsi Kulesze-Chobotki w gminie Krypno. Szkołę Podstawową ukończyła w Długołęce. Potem uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego w Mońkach. Z wykształcenia jest nauczycielem języka polskiego, dziennikarzem, oligofrenopedagogiem, bibliotekarzem i nauczycielem wspomagającym. Obecnie pracuje jako nauczyciel wspomagający w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrzyniewie Dużym. W wolnym czasie zajmuje się malowaniem obrazów, ogrodnictwem oraz florystyką. Prywatnie jest żoną, matką dwudziestoletniej córki i ośmioletniego syna oraz właścicielką psa o imieniu Apolonia.

O jej twórczości dr hab. Anna Nosek (Instytut Filologii Polskiej, Uniwersytet w Białymstoku), w e-mailu z dnia 23 stycznia 2019, adresowanym do mnie, tak napisała:
"Pani Celina Zubrycka dała się poznać jako niezwykle utalentowana autorka opowiadań, bajek dla dzieci, publikowanych w Internecie. Oprócz walorów literackich (wartka, wciągająca akcja, humor), posiadają one cechy, które sprawiają, iż twórczość ta jest ważna. Ważna z dwóch powodów. Pierwszy to wpisana w teksty paidialność. Celina Zubrycka patrzy na świat i prezentuje go w swych utworach z punktu widzenia i w związku ze stanowiskiem dziecka. Po drugie zaś bajki tej autorki podejmują ważne, niekiedy trudne problemy, z którymi boryka się dziecko – stąd wpisują się one w nurt szeroko pojętej biblioterapii. Twórczość Celiny Zubryckiej dla dzieci zasługuje na popularyzację i przede wszystkim publikację”.

Podczas spotkań Autorka:
• prowadziła z dziećmi rozmowę kierowaną na następujące tematy: "Strach ma wielkie oczy", "Czego można się bać?", "Bajki terapeutyczne",
• zachęcała dzieci do narysowania tego, czego się boją,
• czytała fragmenty swoich bajek.

Na zakończenie każdego ze spotkań, przebiegających w atmosferze dziecięcego zaciekawienia, Autorka wręczyła dzieciom zakładki zachęcające je do czytania utworów jej autorstwa.

Uczestnikami spotkań byli uczniowie klasy I "c" ze szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach oraz uczniowie klas I "c" i I "b" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach.

Barbara Kuprel


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!