e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Memoriał w Siatkarskich Czwórkach Mieszanych


W sobotę 2 lutego 2019 na parkietach hal sportowych Szkoły Podstawowej Nr 1 i 2 w Mońkach, odbył się IV Memoriał Ireneusza Kapusty. Były to zarazem Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w siatkarskich czwórkach mieszanych o Puchar Burmistrza Moniek.

Drużynę tworzyły 2 kobiety i 2 mężczyzn. Do rozgrywek zgłosiło się 12 zespołów jak zwykle o bardzo egzotycznie i zabawnie brzmiąco nazwach. Drużyny drogą losowania podzielono na trzy 4 zespołowe grupy. W grupach grano systemem każdy z każdym. Następnie zespoły które zajęły pierwsze, drugie, trzecie miejsca w grupach rywalizowały kolejno o miejsca 1-3 ,4-6, 7-9. Zespoły które 4 miejsca zostały sklasyfikowane na miejscach 10-12. Mecze trwały do dwóch wygranych 15 pkt setów .

W wyniku rozegrania w sumie 27 spotkań, końcowa kolejność przedstawia się następująco:
1. Neobrand I Białystok – Puchar Burmistrza Moniek
2. Neobrand II Białystok – Puchar Prezesa Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej w Białymstoku
3. Rudy i przyjaciele Mońki – Puchar Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpik Mońki
4. Szatany boiska Białystok
5. Neobrand IV Białystok
6. Orki z Majorki Mońki
7. Neobrand II Białystok
8. Profesorowie Mońki
9. Drużyna Actimela Mońki
10-12. Małpki na parkiecie Mońki, Jeronimo Mońki, Parówki Białystok

Wszyscy obserwatorzy sportowych zmagań zauważają co roku podwyższający się poziom meczów, niektórzy uczestnicy z powodzeniem mogliby występować na drugoligowych a może i pierwszoligowych parkietach.

Wybrano najmłodszego i najstarszego uczestnika, zostali nimi: Aneta Fiedorczuk i Paweł Kisło. Ponadto doszło do przekazania pokoleniowej pałeczki siatkarskiej. Trener D.Jaworowski podziękował za wieloletnią karierę siatkarską Urszuli Wojtach, która kończy wyczynowe uprawianie sportu, a na to miejsce namaścił wschodzącą moniecką siatkarską nadzieję Anetę Fiedorczuk, uczennicę 8 klasy SP 2 w Mońkach. Wymienione zawodniczki otrzymały pamiątki rzeczowe.

Wszyscy uczestnicy memoriału otrzymali pamiątkowe koszulki i medale, upominki rzeczowe, drużyny - dyplomy. Goście oraz zawodniczki i zawodnicy mogli zjeść bardzo smaczny bigos, poczęstować pączkiem i ciastem, jednym słowem znaną moniecką gościnnością.

Na uroczystościach otwarcia i zamknięcia IV Memoriału Jreneusza Kapusty była obecna licznie zgromadzona rodzina Irenusza Kapusty: syn Krzysztof, córka Joanna, syn Łukasz, brat Władysław, siostra Barbara, w sumie 18 osób, Przewodnicząca Rady Miasta Barbara Iwanicka, Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski, Inspektor Oświaty Mieczysław Klimowicz, Prezes Podlaskiego Okręgowego Zwiazku Piłki Siatkowejw Białymstoku Dariusz Jaworowski, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowgo Olimpik Mońki Karol Czubkowski. Ceremonii otwarcia i zamknięcia zmagań memoriałowych dokonał Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski.

Za profesjonalną obsługę sędziowską odpowiadali: p. Miczysław Gawieńczyk, Dariusz Jaworowski, Konstanty Szczuka, Bartosz Małachowski, Jan Wojtach.

Za sprawne liczenie punktów i obsługę tablic sędziowskich dziękuję młodym siatkarkom i siatkarzom z SP 1 I SP2 w Mońkach, p. Aldonie Tyneckiej za pełnienie roli gospodarza obiektu w Szkole Podstawowej Nr 1 , paniom z kuchni SP 2 w Mońkach za wyśmienity bigos, obsłudze szkoły za przygotowanie obiektów do przeprowadzenia memoriału.

Irenusz Kapusta to wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego i trener piłki siatkowej w Szkołach Podstawowych NR 1 i 2 w Mońkach. Wychowawca wielu obecnych nauczycieli wychowania fizycznego, organizator słynnych Turniejów Gwiazdkowych w piłce siatkowej na szczeblu ogólnopolskim.

Duże podziękowania należą naszym niezawodnym sponsorom i przyjaciołom monieckiej siatkówki:
- Rodzina Irenusza Kapusty
- Gmina Mońki
- Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
- Sklep Vigo Wiesław Godlewski
- Axon Centrum Edukacyjno Medyczne Leszek Twarowski i Patrycja Mikucka
- Dyrekcja Szkoły Podstawowej NR 2 w Mońkach
- Dyrekcja Szkoły Podstawowej NR 1 w Mońkach
- Mateusz Sierba i Krzysztof Lewczuk - firma F4
- Podlaski Okręgowy Związek Piłki Siatkowej w Białymstoku
- Apteka państwa Zawiślak
- Redaktor i fotoreporter p. M.Oszczapiński z małżonką
- Eko-Pasz Zbigniew Kropiwnicki
- Firma Transportowa L.Bibiński

Jan Wojtach, Dariusz Jaworowski

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!