e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Krwiodawcy nie zawiedli !


Każdego roku rozpoczynamy pobieranie krwi w drugą niedzielę stycznia. Tego dnia akcję rozpoczęliśmy o godz. 09:00 i trwała do godz. 15:00. Na ogłoszoną akcję przybyło ponad 90 krwiodawców. Lekarz zakwalifikował 81 osób do oddania krwi. Zebrano w sumie 36,450 litrów drogocennego leku.

W naszym mieście, jak co roku razem z WOŚP zaczynamy pobieranie krwi. Już drugi raz w Mońkach zabrakło społeczników by rozpocząć zbiórkę. Nasi honorowi społecznicy przychodzą regularnie, co miesiąc oddają cząstkę siebie innym. Bardzo ważny jest rozgłos, ale ważniejszy jest faktyczny głos serca. Zbieramy nie raz w roku tylko szesnaście razy. Myślę, że warto ten wspaniały gest dawców krwi docenić nawet przez zwykłe dziękuję. Wielkość jest cicha i wyraża się po małej czerwonej kropelce.

Dziękuję serdecznie za wielki dar serca.

Akcję zorganizowano przy współudziale Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Mońkach, Monieckiego Ośrodka Kultury, parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i Świętego Kazimierza w Mońkach, portalu e-monki i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Prezes ORPCK - Andrzej Beczko


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!