e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Odnowi oblicze ziemi


6 stycznia ulicami Moniek przeszedł Orszak Trzech Króli. To wielka ogólnopolska inicjatywa, która w tym roku po raz drugi odbyła się w Mońkach.

Ponownie organizacji podjęli się mieszkańcy Moniek oraz dzieci z monieckich szkół, a wszystko to pod przewodnictwem i opieką ks. Dziekana Wojciecha Wojtacha oraz siostry Moniki ze Zgromadzenia Sióstr Terezjanek. Niestety w konkursie, w którym nagrodą główną był prawdziwy, żywy wielbłąd, Mońki zajęły czwarte miejsce i w tym roku musieliśmy się obejść bez tej atrakcji.

Orszak wyruszył z kościoła św. Brata Alberta Chmielowskiego, krótko po zakończeniu mszy świętej. Pierwszą scenę, kiedy to ruszają w drogę królowie z Europy, Azji i Afryki wraz ze swoimi orszakami, odegrano w świątyni. Po drodze wspólnie śpiewano kolędy i odgrywano kolejne sceny:
- Dwór Heroda – dom nr 22 przy Alei Niepodległości
- Gospoda – apteka Cefarm przy Alei Niepodległości
- Walka dobra ze złem – Bank Spółdzielczy, ul. Wyzwolenia
- Pasterze - górale, przejście przez Bramę Anielską i Stajenka Betlejemska – parking za kościołem M.B. Częstochowskiej.

Z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, orszak szedł pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. W orszakowym scenariuszu znajdziemy wiele odniesień do nauczania Ojca Świętego, rozpoznamy tytuły jego książek, encyklik, adhortacji, a także fragmenty jego najbardziej znanych kazań i wypowiedzi. W tym roku świętowało z nami aż 751 miejscowości w Polsce oraz 22 za granicą (w 13 państwach). Organizację Orszaku wsparły firmy i instytucje.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!