e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Coroczne podsumowanie talentów


23 listopada w Monieckim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie XVII Przeglądu Amatorskiej Twórczości Plastycznej.

Podsumowanie rozpoczęło się od montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego, pod kierunkiem Dyrektor Biblioteki Publicznej Wiesławy Filipkowskiej.

Na spotkanie przybył Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski, Starosta Moniecki Błażej Buńkowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Iwanicka, Dyrektor ZSOiZ Krzysztof Falkowski i Radny powiatu monieckiego Zbigniew Dembowski.

Krystyna Barbara Lewkowska odczytała protokół, w którym do przeglądu zgłosiło się dziesięciu wykonawców i przedstawili 64 prace, a je oceniano w dwóch kategoriach:
I. W kategorii absolwentów średnich szkół plastycznych - w dziedzinie malarstwa i rysunku nagrodę otrzymały: Grażyna Kordala i Dominika Wasilewska.
II. W kategorii twórczości samorodnej:

  • w dziedzinie malarstwa nagrody otrzymali: I. Andrzej Zdunko, II. Joanna Hinz, III. Andrzej Skubich

  • w dziedzinie rysunku nagrody otrzymali: I. Edyta Fiediukiewicz, II. Sebastian Malinowski.

  • w dziedzinie rzeźby nagrodę otrzymała Danuta Dębowska, zaś wyróżnienie otrzymali: Sławomir Obłażewicz i Kazimierz Rafałko.Powiatowy Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej jest formą popierania i rozwijania twórczości plastycznej amatorów, a jednocześnie konfrontacją postaw, osiągnięć, twórczych ambicji tych wszystkich, których pasjonuje sztuka. Celem przeglądu jest pobudzenie aktywności twórczej wśród amatorów, twórców ludowych, instruktorów, nauczycieli plastyki.

Wystawę będzie można oglądać do 10 grudnia 2018 roku.

Obejrzyj więcej zdjęć

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!