e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Nowe władze powiatu


17 listopada w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mońkach odbyła się I sesja Rady Powiatu w Mońkach pięcioletniej kadencji, na której wybrano władze powiatu.

Na sesję przybyli wszyscy radni, którzy uzyskali mandat Radnego Powiatu Monieckiego w wyborach przeprowadzonych w tym roku. Ryszard Woźniak - Zastępca Powiatowej Komisji Wyborczej wręczył radnym zaświadczenie o wyborze do Rady Powiatu. Siedemnastu radnych złożyło ślubowanie i uczestniczyło w obradach sesji.

Na sesji na Starostę Monieckiego zostały zgłoszone dwie kandydatury: Błażej Buńkowski, który uzyskał w wyborach 310 głosów oraz Rafał Supiński, który uzyskał w wyborach 647 głosów. Rada Powiatu Monieckiego nowej kadencji dokonała w głosowaniu tajnym wyboru i tak:
Starostą Monieckim został Błażej Buńkowski (11:5), jeden głos wstrzymujący się,
Wicestarostą Monieckim została Joanna Kitlas (12:5),
Przewodniczącym Rady Powiatu został Dariusz Jaworowski,
Wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu zostali: Roman Klepadło oraz Andrzej Matyszewski,
Członkami Zarządu Powiatu zostali: Irena Wysocka, Joanna Kulikowska, Jarosław Popowski.

Do Rady Powiatu weszli:
(PiS): Rafał Supiński, Jolanta Kalinowska, Ewa Piekutowska, Barbara Pac, Zbigniew Dembowski, Stanisław Czarniecki.
(BMN2018): Krzysztof Falkowski, Joanna Kitlas, Jan Borowski, Andrzej Matyszewski, Błażej Buńkowski.
(CHPS): Dariusz Jaworowski, Joanna Kulikowska, Iwona Wysocka, Roman Klepadło.
(PSL): Jarosław Popowski.
(Można Uczciwie – Porozumienie Samorządowe): Daniel Kamiński
Błażej Buńkowski, ur. 19.03.1983 w Mońkach. Żonaty od 2011 roku, dwoje dzieci Tola 3 lata, Kacper 2 miesiące. W 2002 ukończył tutejsze Liceum Ogólnokształcące. W trakcie nauki w 4 klasie został finalistą ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, zdobywając indeks dowolnej uczelni wyższej w Polsce. Wybrał Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu gdzie w latach 2002-2007 studiowałem Nauki Polityczne, specjalizacja Marketing Polityczny i Komunikacja Medialna. Po zakończonych studiach, wrócił do Moniek i 2007 rozpoczął prace w agencji reklamowej w Białymstoku jako koordynator projektów marketingowych. W 2009 rozpoczął prace w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mońkach na stanowisku Doradcy Zawodowego. Pracował tam do 2016 roku, po czym przez kolejny rok pracował jako doradca zawodowy w Centrum Aktywizacji Zawodowej Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku. Od 2009 pracował w wielu projektach unijnych, udzielał się jako wolontariusz w Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego, współorganizował takie wydarzenia jak Święto Ziemniaka - Jarmark Kresowy, festiwal Rock na Bagnie, finały WOŚP, akcje charytatywne m.in na rzecz Bianki Chmurkowskiej i Ani Lulkiewicz. Prowadził również zajęcia na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania oraz Wyższej Szkole Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych Instytut Studiów Podyplomowych w Warszawie. W międzyczasie sam ukończył kurs kwalifikacyjny Zarządzanie Oświatą oraz studia podyplomowe Przygotowanie Pedagogiczne, zdobył również certyfikat Trenera Umiejętności Społecznych. W latach 2014-2018 Radny Rady Miejskiej w Mońkach. W 2011 wspólnie z żoną założył Klub Malucha Bajeczka, który przekształcił się w Niepubliczne Przedszkole Bajeczka, oferujące 130 miejsc przedszkolnych oraz zatrudniające 22 osoby.
Joanna Kitlas, zamieszkała we wsi Peńskie, gmina Krypno, ur. 1 listopada 1975 r., zamężna, dwoje dzieci, syn lat 20, córka lat 15. Magister zarządzania, ukończone studia podyplomowe z zakresu zamówień publicznych, Pracowała w Urzędzie Gminy Krypno - od 01.10.1997 r. jako podinspektor, od 03.11.2008 r. zastępca Wójta, od 28.11.2014 r. jako Sekretarz Gminy Krypno, od 1 grudnia 2014 roku Członek Zarządu Powiatu.

Obejrzyj więcej zdjęćFotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!