e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

SP 2 świętuje Stulecie Niepodległości


Od samego rana w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach panował uroczysty nastrój podkreślony odświętnymi strojami uczniów i nauczycieli, ozdobionych kotylionami w barwach biało-czerwonych. Okazją do tego stała się setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

O godzinie 9:00 wszyscy zebrali się na placu szkolnym, skąd wyruszyli w pochodzie ulicami miasta pod pomniki pamięci. Tam delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Następnie wszyscy uczniowie pod opieką wychowawców i nauczycieli wrócili do szkoły, gdzie mieli okazję obejrzeć eksponaty zgromadzone na stoiskach okolicznościowych. W końcu rozpoczęła się okolicznościowa akademia przygotowana przez uczniów klas Va i Vb pod kierunkiem Pani Elżbiety Grygo.

Na uroczystości obecni byli również zaproszeni goście. Dyrektor Szkoły Dariusz Jaworowski powitał Burmistrza Moniek Zbigniewa Karwowskiego, Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej Krzysztofa Stachurskiego, Zastępcę Nadleśniczego Macieja Dawidziuka oraz przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji Ewę Niemotko. Uroczysta akademia rozpoczęła się od odśpiewania przez zebranych czterech zwrotek Hymnu Polskiego. Wszyscy zgromadzeni na uroczystości stali się świadkami pięknej lekcji historii. Aktorzy wyrazili wdzięczność wszystkim tym, dzięki którym przetrwał nasz język, nasza religia, kultura i tradycja.

Po uroczystej akademii zaproszeni przedstawiciele Urzędu Gminy, Starostwa Powiatowego, Nadleśnictwa Knyszyn oraz Policji, wzmocnieni przez uczniów i nauczycieli wzięli udział w Quizie Niepodległościowym.

Za przygotowanie całej uroczystości odpowiedzialni byli opiekun samorządu Pani Joanna Kulikowska, Pan Michał Jaworowski oraz Pani Elżbieta Grygo.

Obejrzyj więcej zdjęć

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!