e-Monki.pl    

Archiwalne artykuły o Mońkach:

katalog firm powiatu monieckiego

Świętujemy z Niepodległą


W dniu 30.10.2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 wraz z opiekunami, wybrali się do Warszawy, w związku z realizowanym projektem ph. "ŚWIĘTUJEMY z NIEPODLEGŁĄ". Projekt został zgłoszony do Konkursu Lokalnych Inicjatyw kulturalnych mieszkańców gminy Mońki, zorganizowanego przez Moniecki Ośrodek Kultury.

Dzięki pozyskanym środkom finansowym, dzieci wzięły udział w "Lekcji historii z królem". Wyjątkowe zajęcia w przepięknym Zamku Królewskim wywarły na uczestnikach ogromne wrażenie. Podczas edukacyjnego spaceru po Starówce, uczniowie zapoznawali się z najważniejszymi elementami architektury Naszej Stolicy.

Kolejną nietypową "lekcją" było zwiedzanie Sejmu RP. Uczniowie zasiedli w lożach dla gości i poznawali zawiłe elementy procesu legislacyjnego. Dzięki bardzo miłej Pani przewodnik, udało się zainteresować tym tematem energicznych dziesięciolatków. Na zakończenie, był też element typowo rozrywkowy, a mianowicie ciekawa projekcja w kinie 6D. Był to niezwykle ciekawy i pouczający wyjazd, który dzięki miłej atmosferze na długo zapadnie w pamięci.

Koordynator projektu - Anna Zyskowska
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!