e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Aktywny Senior


W dniu 31 października odbyło się spotkanie monieckich seniorów z kandydatem na Burmistrza Moniek Zbigniewem Karwowskim. Na zebraniu tym poruszono najważniejsze problemy życia codziennego osób starszych z tereny gminy i miasta Mońki. Podsumowano również współpracę środowiska seniorów z samorządem. Uczestnicy doceniając zaangażowanie Burmistrza, podziękowali za dotychczasowe wsparcie i zrozumienie.

Kandydat na Burmistrza Moniek – Zbigniew Karwowski omówił propozycję wprowadzenia w życie Gminnego Programu "Aktywny Senior". Główne założenia to utworzenie miejsca dziennego pobytu Seniora w nowo wybudowanej Mediatece (po starym kinie SPUTNIK), kontynuacja "UNIWERSYTETU III WIEKU", kontynuacja programu "CYFROWY SENIOR". Zaproponował też powołanie lokalnego forum Seniora jako formy aktywnego udziału tej grupy w życiu społeczności. Zbigniew Karwowski dodał, że w ostatnich dniach złożył wniosek o dofinansowanie w ramach programu transgranicznego Polska – Białoruś – Ukraina. Nawiązał współpracę z miejscowością Słonim okręg Grodzieński w Białorusi. Projekt ten ma służyć środowiskom monieckich seniorów w zakresie rozwoju dziedzictwa kulturowego a zwłaszcza zagospodarowaniu grupy nestorów naszej społeczności lokalnej.

Dodał również, że podda pod rozwagę nowej Radzie Miejskiej możliwość organizowania cyklicznych otwartych badań profilaktycznych - "Dni dla zdrowia", a także rozszerzenie usług opiekuńczych osobom potrzebującym. Podkreślił konieczność kontynuowania likwidacji barier architektonicznych i komunikacyjnych.

Kończąc wyraził wdzięczność wszystkim za wkład ich pracy i zaangażowania w budowanie i rozwój naszej społeczności, oraz zaprosił do dalszej twórczej aktywności.Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!