e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Debata kandydata z przedsiębiorcami


Ponad 20 przedsiębiorców spotkało z Janem Zabielskim, kandydatem PiS na burmistrza Moniek. Przedsiębiorcy wysłuchali założeń programu Mońki+.

Zadawane pytania dotyczyły planu zagospodarowania przestrzennego, na co wicewojewoda Zabielski odpowiedział, że plan powinien być konsultowany gównie z przedsiębiorcami, bo to od tego dokumentu zależy przyszłość lokalnych firm. Jeden z przedsiębiorców stwierdził, że na rozpatrzenie jego zgłoszonej zmiany czekał 3 lata, a niektóre zmiany są wprowadzane w ciągu 3 miesięcy.

Poruszono temat wysypiska odpadów w Rybakach i szybkich zmian właśnie w planie zagospodarowania przestrzennego. Jan Zabielski pytany o regulację podatków, podał przykłady stawek podatkowych m.in. w Białymstoku, stwierdzając że jeśli zostanie burmistrzem dokona racjonalizacji podatków, aby firmy działające w gminie Mońki nie musiały przerejestrowywać się do innych gmin ze względu na niższe opodatkowanie.

Poruszono także temat przejazdu kolejowego w ramach sieci RailBaltica. Obecnie jest szansa na skrzyżowanie bezkolizyjne, rozmowy w tej sprawie prowadzi wicewojewoda Zabielski z Ministrem Infrastruktury. Przedsiębiorcy przychylili się do propozycji utworzenia społecznej rady przedsiębiorców, która będzie opiniować i konsultować plan rozwoju gminy, przed podjęciem stosownych uchwał, które często nie spełniają oczekiwań przedsiębiorców.

Jan Zabielski w debacie (14.10.2018r.) nie mógł wziąć udziału z powodów osobistych. Tak jak obiecywał i mimo licznych obowiązków spotkał się z przedsiębiorcami.
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!