e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Wieczory Muzyczne u Alberta - III


W sobotę 29 września w kościele Św. Brata Alberta odbył się ostatni koncert organowy w ramach IX Monieckich Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych.

Finałowy koncert pn. „Modlitwa i pamięć” z okazji 100-lecia niepodległości odbył się pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa dr Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego oraz Burmistrza Moniek Zbigniewa Karwowskiego.

Przed moniecką publicznością jako trio wystąpili:

Anna Filimowska-Wolfinger - sopran. Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie oraz Hochschule für Musik und Theater Hamburg (Niemcy). Koncertuje z repertuarem operowym i pieśniowym w kraju i za granicą. Jest laureatką VI Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Wokalnej Złote Głosy. Występowała na wielu festiwalach muzycznych m.in. na Wratislavia Cantans (wykonała partię Tochter Zion w Passion nach Brockes G.F. Händla), Cracovia Sacra (pod batutą Z. Gracy), Jubilaei Cantus w Nowym Sączu, Muzyka i Sacrum w Chrzanowie.

Radosława Kopra - absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie altówki prof. Zbigniewa Friemana. Jako solista i kameralista uczestniczył w wielu międzynarodowych kursach interpretacji w Polsce (Łańcut, Radziejowice) i Niemczech (Nordhorn, Stuttgart - koncerty w oktecie smyczkowym z Melos Quartett), był także członkiem wielu polskich orkiestr kameralnych. Pracuje także jako wykładowca w klasie altówki białostockiej Filii Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. W 2004r. za działalność artystyczną otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dariusz Hajdukiewicz z Białegostoku. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych u Św. Alberta w Mońkach, Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Organistów im. Franciszka Karpińskiego w Białymstoku oraz Festiwalu Muzyki Kościelnej Archidiecezji Białostockiej i Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie.

Dyrektorem artystycznym VIII Monieckich Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych u św. Alberta jest Dariusz Hajdukiewicz, zaś organizatorami są: Burmistrz Moniek, Parafia pw. św. Bara Alberta Chmielowskiego w Mońkach i Moniecki Ośrodek Kultury.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!