e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Rehabilitacja Ewy i Stephana


Ewa Drewnowska - to pochodząca z Moniek koło Białegostoku niezwykle ciepła, energiczna kobieta, wspaniała żona, kochająca mama, siostra, i przyjaciółka. Większość osób w miasteczku z życzliwością wspomina jej Mamę, legendarną nauczycielkę fizyki w miejscowym liceum, a także Tatę, który przez dziesięciolecia był tu znanym weterynarzem. Ewa obecnie mieszka w Niemczech, pracuje w instytucji promującej Polskę za granicą. Często odwiedza rodzinne strony.

Także mąż Stephan, dyrektor Muzeum Historii Brandenburgii i Prus w Wustrau, od lat współpracuje z polskimi partnerami, działając na rzecz lepszego zrozumienia polsko-niemieckiej historii oraz pojednania obu narodów. Ostatnio realizował wspólny projekt historyczny z monieckim liceum.

Niestety w sierpniu tego roku, wracając z urlopu w Polsce, Ewa i jej rodzina ulegli poważnemu wypadkowi. W ich auto wjechał jadący z prędkością 130 km na godz. samochód. Ucierpieli wszyscy: Ewa, mąż i dzieci. Ewa, która była w 22 tygodniu ciąży, straciła dziecko. Zginął też ukochany pies, który był traktowany jak członek rodziny.

Ewa doznała najpoważniejszych obrażeń. Złamana w kilku miejscach noga, zmiażdżona stopa, a także liczne obrażenia wewnętrzne spowodowane złamanymi żebrami wymagały kilku operacji i leczenia szpitalnego. Ewa, która zawsze była wyjątkowo aktywna, musi teraz leżeć. Każda zmiana położenia ciała, w tym próba skorzystania z wózka inwalidzkiego, wiąże się z ogromnym wysiłkiem i bólem, w dodatku niesie ryzyko rozejścia się szwów.

Mimo to Ewa się nie poddaje. Wie, że ma dla kogo żyć i walczyć o odzyskanie sprawności. Ma kochającego męża oraz trójkę żwawych dzieci, których obecnie nie może nawet przytulić. Wierzy, że to się zmieni.

Zawsze pomagała innym, ale teraz, po raz pierwszy w życiu, sama potrzebuje pomocy. Szansą na odzyskanie sprawności fizycznej i psychicznej jest intensywna, wielomiesięczna i kosztowna rehabilitacja. W związku z tym potrzebuje naszego wsparcia, także finansowego.

Pomóż Ewie i dorzuć się na jej rehabilitację

https://pomagam.pl/pomagamewieFotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!