e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Wieczory Muzyczne u św. Alberta - II


22 września w kościele św. Brata Alberta odbywał się drugi koncert IX Monieckich Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych u św. Brata Alberta Chmielowskiego.

Na drugim koncercie wystąpił Kwartet Dworski, zespół tworzą muzycy Opery i Filharmonii Podlaskiej: Piotr Przydworski – skrzypce, Piotr Krakowiak – skrzypce, Alicja Skwierczyńska – altówka, Grzegorz Vytlacil – wiolonczela.

Kwartet Dworski powstał w 1998 roku. W repertuarze Kwartetu Dworskiego znajdują się utwory od XVII do XX wieku ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej. W dorobku zespołu są również prawykonania kompozycji współczesnych m.in. "Inspiracji na sopran, kwartet smyczkowy i perkusję" w języku esperanto Anny Marii Przydworskiej. W październiku 2013 roku Kwartet Dworski uczestniczył w Krakowie w Konkursie na interpretację muzyki Marka Grechuty. Otrzymał w nim wyróżnienie oraz wystąpił w koncercie finałowym. Interpretacja piosenki "Muza pomyślności" znalazła się na płycie CD wraz z innymi utworami Gali Finałowej Grechuta Festival 2013. W październiku 2014 roku kwartet wziął udział w przedstawieniach "Kantaty o kawie" J.S. Bacha w Teatrze Lalek w Białymstoku. W marcu 2016 roku kwartet wystąpił w koncercie Kuby Badacha "Tribute to Andrzej Zaucha - Obecny". Swoją działalność koncertową Kwartet Dworski opiera na współpracy z instytucjami kultury, jak i upowszechnianiu muzyki wśród słuchaczy młodego pokolenia. Muzycy wykonali ponad 100 koncertów w ramach projektu edukacji muzycznej dzieci ze szkół województwa podlaskiego.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!