e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Dziękonie najlepsza w Turnieju Wsi


W niedzielę 16 września we wsi Przytulanka odbył się po raz kolejny turniej wsi gminy Mońki. Jedenasta odsłona imprezy uwieńczyła całoroczny trud pracy rolników i ich rodzin.

W imprezie wzięło udział dziesięć sołectw z gminy Mońki i jest adresowana jest do społeczności wiejskiej i mieszkańców miast. Turniej Wsi odbywa się co roku w innej miejscowości gminy Mońki - prawo do organizacji Święta zdobywa wieś, która w roku poprzednim zwyciężyła w Turnieju Wsi, wygrywając konkurencje związane w różny sposób z pracą na roli. W tym roku pierwsze miejsce wywalczyła wieś Dziękonie, drugie miejsce zajęła wieś Ciesze, na trzecim miejscu uplasowała się wieś Konopczyn. Kolejne miejsca zajęły: Rybaki, Czekołdy, Sobieski, Przytulanka, Sikory, Łupicy, Boguszewo.

Najwięcej emocji wśród przybyłych wzbudziła konkurencja wojskowa polegająca na przeczołganiu się pod siatką maskującą, slalom między słupkami i dostarczenie „granatów” we wskazane miejsce na czas, bieg drużyny owiniętej folią. Odbyły się też inne konkurencje takie jak: dojenie sztucznej krowy, balans na desce czy zespołowe pisanie napisu Przytulanka.

Podobnie jak w latach poprzednich podczas tegorocznego Święta Wsi wystawione były stoiska ze sprzętem rolniczym, namioty ARiMR, KRUS i ODR, banków, gdzie rolnicy mogli uzyskać potrzebne dla nich informacje. Na scenie usłyszeliśmy zespoły regionalne oraz występ zespołu Shine, zaś gwiazdą wieczoru był koncert Etny.

Imprezę ponownie prowadził Dariusz Gwiazda i Krzysztof Giro.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!