e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Wieczory Muzyczne u Alberta


15 września w kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach rozpoczęła się kolejna edycja Monieckich Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych u św. Alberta. W sobotę w koncercie inauguracyjnym, przed moniecką publicznością wystąpiła warszawianka Katarzyna Drogosz - pianoforte.

Katarzyna Drogosz koncertuje jako solistka i kameralistka. Występuje z wieloma wokalistami i instrumentalistami. Współpracuje także z wybitnym brytyjskim fortepianistą, profesorem Royal College of Music w Londynie, Geoffreyem Govierem, poświęcając się interpretacji utworów Franciszka Schuberta na fortepian na cztery ręce. Katarzyna Drogosz występowała z najlepszymi polskimi zespołami instrumentów dawnych: Capellą Cracoviensis, Wrocławską Orkiestrą Barokową i Musicae Antiquae Collegium Varsoviense.

Katarzyna Drogosz od wielu lat upowszechnia tematykę historii i budowy fortepianu w ramach licznych wykładów i prezentacji – w szkołach muzycznych, akademiach oraz instytucjach kultury. Od 2010 jest wykładowcą w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, gdzie od października 2017 prowadzi pierwszą w Polsce klasę fortepianu historycznego. Od 2013 wykłada także w Akademii Muzycznej w Krakowie. Nauczała także w ramach Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Wilanowie oraz Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Dawnej w Lidzbarku Warmińskim. Od 2014 roku uczy i występuje w ramach warsztatów muzyki dawnej w Schloss Seehaus (Niemcy), jest także wykładowcą Akademii Fortepianów Historycznych w Lusławicach. Już niebawem będzie do nabycia jej najnowsza płyta.

Honorowy patronat nad IX-tymi Monieckimi Międzynarodowymi Wieczorami Muzycznymi u św. Alberta objął Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki, Dyrektorem artystycznym jest Dariusz Hajdukiewicz, zaś organizatorami są: Burmistrz Moniek, Parafia pw. św. Bara Alberta Chmielowskiego w Mońkach i Moniecki Ośrodek Kultury.

Obejrzyj więcej zdjęć

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!