e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Święto Ziemniaka


9 września w amfiteatrze miejskim odbył Jarmark produktów tradycyjnych i lokalnych. Jarmark miał charakter wystawienniczy, kulturalny i edukacyjny.

W tym roku nastąpiły dwie znaczące zmiany, pierwsza to to, że zniknęła nazwa Święto Ziemniaka, a druga to miejsce. W związku z remontem głównej ulicy Moniek impreza musiała przenieść się do amfiteatru.

Soje stoiska zaprezentowali artyści i twórcy ludowi, rękodzielnicy, wytwórcy tradycyjnej i ekologicznej żywności, właściciele kwater agroturystycznych oraz przedsiębiorcy branży turystycznej.

Jarmark rozpoczął się od pokazu kulinarnego i występów kilku zespołów ludowych z naszego regionu. Przed publicznością wystąpił również zespół Liverpool z repertuarem The Beatles oraz Czerwone Teksasy z piosenkami zespołu Czerwone Gitary. Na swoje skecze i kawały zaprosił kabaret Rewers, zaś gwiazdą wieczoru był zespół disco polo Extazy.

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć rywalizacji w jedzeniu babki ziemniaczanej na czas. Tegoroczną najsmaczniejszą potrawą w konkursie na tradycyjną potrawę Powiatu Monieckiego została zupa ziemniaczana krem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach. W konkursie na „Najpiękniejsze arcydzieło” zwyciężyła Elżbieta Oszczapińska za obraz wykonany metodą krzyżykową.

Imprezę, po dwuletniej przerwie prowadził Piotr Owdziej z Białegostoku.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!