e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

SP 2 w Mońkach czytała Przedwiośnie


28 lutego 2018 r. Prezydent RP Andrzej Duda zainaugurował tegoroczną odsłonę Narodowego Czytania i zaprosił do lektury Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. Na wezwanie ochoczo odpowiedzieli nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Mońkach, którzy w piątek 7 września zorganizowali wspólne czytanie. Wydarzenie uświetnili również swoją obecnością Burmistrz Moniek pan Zbigniew Karwowski oraz Inspektor Oświaty pan Mieczysław Klimowicz.

Po krótkiej części artystycznej, która przybliżyła zebranym ideę Narodowego Czytania oraz sylwetkę autora, zaproszeni goście, dyrekcja szkoły , nauczyciele oraz uczniowie przystąpili do lektury tej wyjątkowej powieści. W ciągu całego dnia przeczytano łącznie 147 fragmentów, a o atrakcyjności i niecodzienności wydarzenia świadczy niewątpliwie fakt, że do aktywnego udziału w lekturze Przedwiośnia zgłosiło się ponad stu uczniów i kilkunastu nauczycieli.

Mamy nadzieję, że przedsięwzięcie to - będące nie tylko promocją czytelnictwa, ale też formą uczczenia jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości - na stałe wpisze się do kalendarza imprez szkolnych.

Organizatorzy


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!