e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

12 x OSA


Ministerstwo Sportu i Turystyki rozstrzygnęło konkurs na budowę Otwartych Stref Aktywności. Place sportowo-rekreacyjne powstaną w całej Polsce, w tym 12 w powiecie monieckim. Rządowe pieniądze otrzymają:
* Gmina Krypno – 187.000 (4 obiekty podstawowe, 1 rozszerzony)
* Gmina Goniądz – 74.900 zł (1 obiekt podstawowy, 1 rozszerzony)
* Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Mońkach – 49.000 zł (2 obiekty podst.)
* Gmina Mońki – 43.600 zł (2 obiekty podstawowe)
* Gmina Jaświły – 25.000 (1 obiekt podstawowy)

Program cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Do MSiT wpłynęło 1416 wniosków, z czego pozytywnie zaopiniowano 792 na łączną kwotę ponad 54 mln zł.

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) będą ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku. W ich skład wejdą urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Obiekty mają sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych. Powstawać będą w różnych wariantach. Podstawowy zakłada siłownię i strefę relaksu, rozszerzony obejmować będzie dodatkowo sprawnościowy plac zabaw i ogrodzenie.

Cieszymy się, że to kolejne rządowe wsparcie jakie otrzymały podmioty z terenu powiatu monieckiego. A Suma dofinansowania zaproponowana przez ministerstwo dla mających powstać w naszym powiecie obiektów jest naprawdę duża - to prawie 380 tyś. zł.

Na podstawie: www.msit.gov.pl
Mirosław Jóźwicki

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!