e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Konkurs na esej z KPP


Konkurs na esej z KPP w Mońkach na łamach miesięcznika „Policja 997”

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru miesięcznika "Policja 997", gdzie w całości umieszczono zwycięski esej autorstwa ucznia monieckiego Liceum Ogólnokształcącego.

W kwietniu bieżącego roku Wydział Prewencji KPP w Mońkach ogłosił konkurs na esej pn. „Chciałbym policjantem ponieważ..." Celem konkursu była promocja zawodu Policjanta, rozbudzenie zainteresowań zagadnieniami z zakresu prawa, ze szczególnym uwzględnieniem praw człowieka, zachęcenie do alternatywnych form spędzania wolnego czasu i wykorzystania dostępnych możliwości poznania zagadnień z zakresu prawa, rozwijanie umiejętności poznawczych oraz przenoszenie poznanych zagadnień na język pisany.

Konkurs adresowany był do mieszkańców powiatu monieckiego w wieku 16-19 lat. Uczestnicy przygotowali samodzielne prace pisemne (esej) inspirowane własnymi obserwacjami i dostępnymi informacjami. Spośród nadesłanych prac konkursowych komisja po burzliwej debacie wyłoniła trzech laureatów:
I miejsce: uczeń kl II B LO w Mońkach,
II miejsce: uczeń kl. III Gimnazjum w Knyszynie,
III miejsce: uczennica kl. IV TŻ, Technikum w Mońkach

Nagrody w postaci biletów na wyjazd studyjny do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, karnetów na basen ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Mońkach oraz gadżetów przekazanych przez Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Białymstoku wręczył Komendant Powiatowy Policji w Mońkach kom. Grzegorz Malinowski i I Zastępca Komendanta nadkom. Krzysztof Kuligowski.
Cały esej opublikowany został w czerwcowym numerze miesięcznika Policja 997. Serdecznie zapraszamy do lektury.Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!