e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Dni otwarte w ZSOiZ


Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach zaprasza gimnazjalistów!

Dni otwarte ZSOiZ były świetną okazją do prezentacji oferty edukacyjnej liceum, technikum i branżowej szkoły I stopnia. 21 i 22 maja 2018 szkołę odwiedzili uczniowie ostatnich klas gimnazjów powiatu monieckiego, jak również ich rodzice.

Oferta Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach na rok szkolny 2018/19 jest bardzo bogata i atrakcyjna . Kandydaci mogą wybierać kierunki, które dają szeroki wachlarz możliwości na rynku pracy.

„W naszej szkole stawiamy na nowoczesność i możliwość indywidualnego rozwoju ucznia. Priorytetem są zajęcia dodatkowe, które realizujemy we współpracy z firmami, lokalnymi instytucjami i uczelniami wyższymi- mówi dyrektor ZSOiZ w Mońkach Krzysztof Falkowski”.

W ocenie wielu uczniów i ich rodziców oferta szkoły jest konkurencyjna porównaniu z innymi szkołami regionu. Jej atutem są chociażby zajęcia klas biologicznych w Regionalnym Centrum Leczenia Bólu, współpraca z Wydziałem Kulturoznawstwa UwB klasy humanistyczno- medialnej czy projekty realizowane na politechnice. Uczniowie, mając do dyspozycji drukarkę 3D, uczą się programowania i projektowania
przestrzennego.
Aby sprostać wymogom współczesnego rynku pracy, od nowego roku szkolnego wprowadzane są dodatkowe kierunki i zajęcia: e-sport oraz specjalistyczne zajęcia mundurowe. Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki ma przygotować młodzież do obsługi i naprawy najnowocześniejszego sprzętu rolniczego.

Atrakcyjna oferta ZSOiZ przyciągnęła w bieżącym roku m. in. uczniów z Białegostoku, Dąbrowy Białostockiej, Grajewa czy Radziłowa. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się technik transportu kolejowego- jedyny jak do tej pory, taki kierunek w naszym województwie. Patronat spółek kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP Cargo i firmy Barter stwarza możliwości korzystania z atrakcyjnego programu stypendialnego i daje gwarancję zatrudnienia absolwentom tego kierunku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dni Otwartych. Przypominamy, że podania do wybranej szkoły można złożyć w sekretariacie do 22 czerwca 2018 roku.

opr. E.D.SZ


   od początku

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!