e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Dwa puchary i warsztaty muzyczne


W czwartek 26 kwietnia 2018 r. w szkole w Krypnie odbył się Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach już po raz kolejny wzięli w nim udział i wrócili z nagrodami. W kategorii: zespoły
- puchar i II miejsce zajął duet - Paulina Bigda i Adrianna Czerech,
- puchar i III miejsce zajęła schola GLORIA

Gratulujemy zwycięzcom z Kalinówki, a organizatorom dziękujemy za miłą atmosferę spotkania przy piosenkach o głębokich treściach i pięknych melodiach.

B. Grygo
Warsztaty muzyczne scholi Gloria W Supraślu

Już po raz trzeci dziecięca schola Glogia z parafii M. B. Częstochowskiej i Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach uczestniczyła w warsztatach muzycznych. Dwa lata temu w Warszawie, w roku ubiegłym w Studzienicznej, a w dniach 20 – 22 kwietnia w Supraślu.

Głównym celem wyjazdu było doskonalenie warsztatu twórczego pod kierunkiem profesjonalistów lub osób mających duże doświadczenie w prowadzeniu zespołów muzycznych. W tym roku nad emisją głosu, interpretacją utworu i ekspresją twórczą pracowała z nami p. Marzena Mielańczuk przy wsparciu Elżbiety Rembelińskiej i Urszuli Magnuszewskiej (wszystkie panie pracują w monieckiej szkole muzycznej). Efekty tej współpracy będą oceniać jurorzy różnych konkursów, do których przygotowuje się schola.

Warsztaty to także okazja do formacji duchowej. Zadbała o nią s. Laura, która dzieląc się swoim doświadczeniem, pokazała w sposób praktyczny, jak należy śpiewać dla Jezusa. O tym, jaka jest rola scholi w kościele, dzieci dowiedziały się od ks. Pawła Kamińskiego z Białegostoku, który przyjechał, by odprawić w ich intencji mszę św.

Nie mogło też zabraknąć ks. Jacka Ingielewicza – duchowego opiekuna grupy. Przyjechał do Supraśla nie tylko ze Słowem Bożym, ale i z pyszną słodką niespodzianką. Jak zawsze podzielił się też z nami darem radości i dobrej zabawy. Świetną okazją ku temu był spacer nad rzeką i zabawy na świeżym powietrzu, których celem było lepsze poznanie się, zawiązanie nowych przyjaźni i zacieśnienie starych. Z pewnością atrakcją wyjazdu była przejażdżka Bajkową Kolejką po okolicy, która o tej porze roku jest rzeczywiście bajkowa, jeśli jeszcze towarzyszy temu radosny śpiew największych polskich przebojów w dobrym towarzystwie... Dobry nastrój utrzymywał się od rana do wieczora – wystarczyło, że p. Marcin Rzemieniecki wziął do ręki gitarę.

Skorzystaliśmy też z gościnności proboszcza parafii św. Trójcy w Supraślu – ks. Andrzeja Chutkowskiego, który w sobotę zaprosił nas na film do "mini-kina", a w niedzielę na mszę św. do zabytkowego kościółka, w którym kręcono niejeden polski film.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, dzięki dofinansowaniu tej imprezy przez Urząd Miejski w Mońkach i ks. proboszcza Wojciecha Wojtacha.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich rodziców – za wsparcie i życzliwość, a zwłaszcza dla tych, którzy współorganizowali i współuczestniczyli w tym przedsięwzięciu.

Beata Grygo

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!