e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Spotkanie z podróżnikami


7 marca 2018 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zaprosił dzieci, młodzież i dorosłych na spotkanie pod nazwą "Andaluzja – perła w koronie Hiszpanii oraz ceremonie wokół Wielkiego Tygodnia". Gośćmi spotkania byli podróżnicy Monika Filipiuk-Obałek i Marcin Obałek, którzy bardzo interesująco opowiadali o bajecznej krainie – jaką jest Andaluzja (największy hiszpański region pełen flamenco, korridy, fiest i gorącego słońca). Swoje wspomnienia z wyprawy ilustrowali przepięknymi zdjęciami wykonanymi przez p. Monikę.

Monika Filipiuk-Obałek - zawodowy fotograf wnętrz. Od 2006 roku systematycznie zamieszcza swoje zdjęcia w magazynach wnętrzarskich, m.in.: "Cztery Kąty", "Villa", "Świat Rezydencji", "Dobrze Mieszkaj", "Weranda". Swoje sesje zdjęciowe realizowała, m.in.: w Londynie, Lublanie, Santiago de Chile i Barcelonie. Współpracuje z wieloma biurami architektonicznymi. Dziennikarka telewizyjna i prasowa, podróżniczka, uczestniczka wielu wypraw indywidualnych i organizowanych wspólnie z mężem, Marcinem Obałkiem.

Marcin Obałek - podróżnik, pilot wycieczek, obrońca przyrody i propagator tego, co polskie. Prowadzi warsztaty i wykłady Akademii Podróżowania zarówno na terenie kraju jak i poza granicami. Jest pomysłodawcą i kierownikiem Traktoriady – Wyprawy Ursusem Dookoła Świata oraz inicjatorem i współorganizatorem badań archeologicznych w Boliwii pod banderą Polskiej Ekspedycji Amazońskiej. Równolegle uczestniczył w następujących projektach podróżniczych: "Transtrabant" – przy współpracy z telewizją czeską, "Polska Ekspedycja Amazońska", "Eko-Maledivy", "Na skrzydłach" – związany z historią polskiego lotnictwa, czy w końcu "Z Kopyta - Konno Dookoła Świata".

Państwo Obałkowie wspólnie, jako piloci wycieczek, organizują indywidualne wyjazdy, wyprawy (już od jednej chętnej osoby) w różne zakątki Polski, Europy i Świata, przygotowywane zależnie od zainteresowań i preferencji uczestników, dające gwarancję niepowtarzalności. Programy wyjazdów pozwalają na poznanie od podszewki choć rąbka danej kultury, ludzi i atrakcji odwiedzanego regionu. Umożliwiają wzięcie udziału w tradycyjnych świętach, posmakowanie ludowej kuchni w miejscach prawdziwych, z dala od turystycznych zadeptanych dawno szlaków.

Barbara KuprelFotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!