e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Sukces Powiatowego Urzędu Pracy


Powiatowy Urząd Pracy w Mońkach otrzymał z rąk Elżbiety Rafalskiej - Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyróżnienie i okolicznościową statuetkę ze efektywne i skuteczne działania aktywizacyjne podejmowane w 2017 roku wobec osób bezrobotnych. Dodatkowo Powiatowy Urząd Pracy w Mońkach okazał się najlepszym urzędem w województwie podlaskim oraz zajął czołowe miejsce w rankingu krajowym opublikowanym przez Ministerstwo.

To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, wielki prestiż i docenienie dotychczasowej pracy wszystkich pracowników urzędu – mówi Dyrektor PUP w Mońkach Józef Zbigniew Falkowski.

W ubiegłym roku z różnych form wsparcia oferowanych przez urząd pracy skorzystało blisko 600 osób bezrobotnych. To ponad połowa wszystkich zarejestrowanych osób bezrobotnych. To bardzo ważne aby odpowiednie wsparcie mogło otrzymać jak najwięcej osób – dodaje.

Wsparcie urzędu kierowane jest przede wszystkim do lokalnych pracodawców i przedsiębiorców. Dzięki środkom Funduszu Pracy oraz projektom unijnych mogli oni utworzyć miejsca pracy z dofinansowaniem blisko 100% kosztów zatrudnienia przez pierwszy rok. Dzięki takiemu wsparciu pracodawcy utworzyli ponad 200 nowych miejsc pracy.

Dużą popularnością cieszą się także dotacje na własną działalność gospodarczą. W roku ubiegłym takie dofinansowanie w kwocie 22 tys. zł. otrzymały 33 osoby. Wsparcie na otwarcie własnego biznesu jest bardzo ważne, ponieważ w dużej mierze osób rozpoczynających działalność nie stać na początku na zakup sprzętu czy też wyposażenia. Dzięki takiemu dofinansowaniu w naszym powiecie powstały m. in. kawiarnia, zakład fotograficzny, pizzeria, sklepy ze zdrową żywnością, salon kosmetyczny, zakłady mechaniczne, fryzjerskie i działalności z branży budowlanej.

Dzięki efektywnym działaniom w roku ubiegłym znacząco spadła stopa bezrobocia w powiecie monieckim i na koniec 2017 r. wynosiła ona 7,2% - to dużo poniżej średniej wojewódzkiej.

Informacje nt. bieżących działań Urzędu i dostępnych form wsparcia pracy można śledzić na stronie internetowej: www.pupmonki.pl oraz na profilu Facebook: https://www.facebook.com/pupmonki/

źródło: http://monki.praca.gov.pl/
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!