e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Uhonorowano honorowych dawców


10 lutego uroczyście podsumowano miniony rok działalności Polskiego Czerwonego Krzyża rejonu monieckiego, a także z okazji dnia Honorowego Dawcy Krwi wręczano odznaczenia i wyróżnienia.

A wręczali je Zbigniew Malesiuk - Prezes Oddziału Terenowego PCK w Białystoku i Marek Radziwon Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski i Burmistrz Goniądza Mariusz Ramotowski. Obecnie też byli Komendant Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. mgr inż. Krzysztof Stachurski, Zastępca Komendanta mł. bryg. mgr inż. Sławomir Szafrański, Bartosz Lorenc Komendant Powiatowej Policji w Mońkach, Dariusz Jaworowski Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach, Krzysztof Falkowski Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach, Dariusz Gwiazda Dyrektor Monieckiego Ośrodka Kultury. Imprezę prowadził Jarosław Skwarko.

W 2017 roku na terenie miasta Moniek zorganizowano 16 akcji pobierania krwi (o 1 mniej niż w 2016roku). Pobrano 709 donacji na łączną ilość 319 litrów krwi (spadek o niecałe 9 litrów). Strażacy Państwowej Straży Pożarnej oddali 51 donacji na łączną ilość prawie 23 litry (wzrost o 5 litrów z rokiem ubiegłym).

Akcje pobierania krwi zorganizowano również w Goniądzu. W 6 zorganizowanych akcjach pobrano 130 donacji na łączną ilość 58,5 litra krwi. W Trzciannem zorganizowano 6 akcji na których pobrano 143 donacji na łączną ilość 64,35 litra krwi. W Korycinie zorganizowano 4 akcje na których pobrano 63 donacji i zebrano 28,35 litra bezcennej krwi. W sumie na zorganizowanych 32 akcjach pobrano 1045 donacji na ogólnie łączną ilość 470 litrów bezcennej krwi (pobrana ilość krwi na poziomie 2016 r.).

W dowód uznania wszystkim Krwiodawcom z całego serca dziękuję za wkład w ratowanie zdrowia i życia ludzi, a także za ofiarność i gotowość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Bezcenny dar, którym dzielicie się z potrzebującymi jest z pewnością jednym z najcenniejszych podarunków jaki człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi.

Organizatorami akcji pobierania krwi w 2017 roku byli: Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Mońkach, Moniecki Ośrodek Kultury, parafia Matki Boskiej Częstochowskiej i Świętego Kazimierza w Mońkach, portal e-Monki, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mońkach, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach, Komenda Powiatowa Policji w Mońkach, portal Szuwary, koło PCK w Goniądzu „Biebrzańska kropla - bezcenny dar”, koło PCK w Trzciannem „Po kropelce” i GOK Korycin.

Nad całą imprezą czuwał Andrzej Beczko Prezes OR PCK, który wszystkim dawcom serdecznie dziękował za ten „drogocenny dar”, a po części oficjalnej do zabawy zaprosił moniecki zespół Post Scriptum.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!