Preloader Image
e-Monki
<<< wstecz

Karnawałowy koncert


19 stycznia przed moniecką publicznością, z nowym repertuarem, wystąpiła z koncertem karnawałowym Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Moniek.

Po raz czwarty na karnawałowy koncert zaprosił kapelmistrz Leszek Szymczukiewicz z Białegostoku. Na prawie godzinnym koncercie usłyszeliśmy kilka utworów, w tym premierowych. Nowością była „zbitka” największych przebojów zespołu VOX.

Obserwując przybyłą publiczność, nie można było oprzeć się wrażeniu, że wszystkim się podoba. Prawie każdy jak nie przytupywał, to palcami wybijał rytm. Za wspaniały koncert orkiestra, na stojąco, otrzymała gromkie brawa i dwukrotnie musiała bisować.

Jeszcze przed koncertem Dyrektor Monieckiego Ośrodka Kultury Dariusz gwiazda wręczył Leszkowi Szymczukiewicz potwierdzający zdobycie srebrnego medalu Młodzieżowej Orkiestry Dętej w na XXIV Ogólnopolskim Festiwali Orkiestr Straży Pożarnej w Częstochowie. Podsumowania koncertu dokonał Edward Klepacki – Przewodniczący Rady Miejskiej w Mońkach.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta istnieje od 2012 roku, w swoim repertuarze na kilkadziesiąt utworów. Próby odbywają się w sali przy Państwowej Straży Pożarnej. My z naszej strony zapraszamy gorąco młodzież uczącą się w Mońkach i okolicy do wstąpienia w szeregi orkiestry.

Obejrzyj więcej zdjęć


<<< wstecz