e-Monki.pl    

Archiwalne artykuły o Mońkach:

katalog firm powiatu monieckiego

Podlascytwórcy dzieciom – Rozgadany świat


17 stycznia 2018 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zorganizował piąte spotkanie z cyklu "Podlascy twórcy dzieciom" (który ma na celu popularyzację twórczości podlaskich autorów książek adresowanych do dzieci).

Było ono poświęcone twórczości ks. Tadeusza Goleckiego, który urodził się 11 grudnia 1959 roku w Mońkach. Dzieciństwo spędził w rodzinnej Kalinówce Kościelnej. Uczył się w monieckim liceum. Studiował w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku. W 1984 roku przyjął święcenia kapłańskie. W listopadzie 1989 roku opuścił Polskę i wyjechał na misje do Brazylii. Tam też zaczął pisać pierwsze wiersze. Od 2000 r. ks. Tadeusz mieszka i pracuje w Szwajcarii. Jest autorem tomików poetyckich adresowanych do dorosłych. Wydał również książeczki dla dzieci: "Rozgadany świat" oraz "Las uczy nas".

Podczas spotkania uczniowie klasy III a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach zaprezentowali zebranej publiczności inscenizację pod tytułem "Rozgadany świat", przygotowaną na podstawie książki pod tytułem "Rozgadany świat" autorstwa ks. Tadeusza Goleckiego, pod kierunkiem wychowawczyni p. Izabeli Zajko-Korniluk. Publiczność, składająca się z dzieci uczęszczających do grup zerowych Przedszkola w Mońkach oraz z rodziców dzieci biorących udział w przedstawieniu, nagrodziła trzecioklasistów gromkimi brawami. Inscenizacja bardzo się wszystkim podobała. Okazało się, że świat przedstawiony w poezji ks. Tadeusza jest nie tylko rozgadany, ale również, rozśpiewany, roztańczony i wielobarwny. Bardzo żałujemy, że liczne obowiązki nie pozwoliły Autorowi skorzystać z naszego zaproszenia na to przedstawienie.

Dziękujemy Monieckiemu Ośrodkowi Kultury za użyczenie nam sali widowiskowej.
Barbara Kuprel


   od początku

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!