e-Monki.pl    

Archiwalne artykuły o Mońkach:

katalog firm powiatu monieckiego

Walentynkowe filcowanki


13 stycznia 2018 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyły się warsztaty plastyczne pod nazwą „Walentynkowe filcowanki”. Były one adresowane do rodziców i nauczycieli naszych czytelników. Prowadziła je p. Dorota Zastocka, której wielką pasją jest szycie zabawek z filcu.

Bardzo często inspirują ją książki. Wykonała m.in. Małą Mi, o której losach opowiada Tove Jansson w książkach o Muminkach oraz Albertynkę – bohaterkę książki pod tytułem „Albertynka” napisaną przez białostocką pisarkę p. Katarzynę Janowicz-Timofiejew, z którą p. Dorota współpracuje tworząc pacynki, wspierające działania autorki na rzecz rozwijania zainteresowań czytelniczych najmłodszych.

Uczestniczki spotkania, z myślą o swoich najbliższych, korzystając ze wskazówek p. Doroty, wykonały upominki z filcu. Wszystkie panie były zadowolone z efektów swojej pracy i stwierdziły, że taka forma spędzenia wolnego czasu pozwoliła im zrelaksować się i oderwać się od codziennych spraw.

Barbara Kuprel

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!